Společnost Seco uvedla nové břitové destičky LP09 ve větším formátu, které byly navrženy s ohledem na frézovací sortiment nástrojů Seco High Feed 2. Konstruktéři kladli důraz na vysokou produktivitu a bezpečnost obráběcích procesů.

Nové břitové destičky jsou určeny pro frézování vysokým posuvem a lze s nimi provádět operace čelního frézování, spirálové interpolace, drážkování, boční frézování, frézování kapes i ponorné frézování. Výhodou je obrábění přilnavých a obtížně obrobitelných materiálů, často používaných při  výrobě forem a zápustek v leteckém, ropném a plynárenském průmyslu.

Nové břitové destičky LP09 rozšiřují stávající produktovou frézovací řadu High Feed 2 a využívají vyšší pevnosti břitů v kombinaci se dvěma řeznými hranami na každé destičce. Díky zesílenému jádru tělesa frézy a vyššímu počtu zubů břitových destiček na průměr lze snadno dosáhnout vyššího posuvu i většího úběru materiálu. Při frézování vysokým posuvem jsou třísky odváděny pomocí optimalizovaných drážek na tělesech fréz Seco High Feed 2 velmi rychle a efektivně.

Obdélníkový tvar břitových destiček přispívá ve srovnání s tělesy pro čtvercové břitové destičky k delší životnosti nástroje a vychází vstříc možnosti konstrukce s malou zubovou roztečí. Lůžka v tělesech fréz zajišťují konzistentní a přesné polohování břitových destiček při výměně a silný středový šroub přispívá k jejich bezpečnému upnutí.

Pozitivní břitové destičky Seco Tools LP09 jsou dostupné v kompletním sortimentu tříd a geometriích D12, MD15, M13, ME08 a E08. Tělesa fréz High Feed 2 LP09 jsou k dispozici ve velikostech od 25 mm do 100 mm.

Zdroj: Seco

Komentáře