Společnost Seco rozšířila řešení Jetstream Tooling o nové držáky nástrojů, induktory chlazení a adaptéry pro stopkové nástroje, jejichž výhody uplatní uživatelé soustruhů.

Soustružnické držáky ISO jsou vybaveny induktory chlazení s technologií Seco JETI (Jetstream Integrated), stejně jako adaptéry pro stopkové nástroje se systémem upnutí VDI na straně stroje. Tato technologie zajišťuje maximální využití a kapacitu strojů prostřednictvím účinného řízení odvodu a utváření třísek a minimalizuje tvorbu tepla. Procesní kapalina je vedena středem nástroje, lze však využít i standardní přívod externími hadicemi. Technologie Seco JETI zajišťuje plynulý průtok chladicí kapaliny přímo z obráběcího stroje do držáku nástroje a ven prostřednictvím nových induktorů chlazení. Induktory jsou vyráběny 3D tiskem, takže jejich vnitřní kanálky pro přívod chladiva jsou optimalizované pro soustružnické aplikace a prodlužují trvanlivost a životnost řezných nástrojů. S novými induktory chlazení je výměna břitové destičky rychlá a snadná – upnutí je zajištěno dotažením jediného upínacího šroubu. Typ upnutí VDI lze použít i pro soustruhy s revolverovými hlavami.

Technologie Seco JETI zajišťuje plynulý průtok chladicí kapaliny přímo z obráběcího stroje do držáku nástroje a ven prostřednictvím nových induktorů chlazení. Foto: Seco

Soustružnické držáky ISO jsou dostupné se čtyřhrannou stopkou velikosti 2020 a 2525, přičemž výchozí sortiment držáků zahrnuje 28 položek. Adaptéry jsou dostupné v levém nebo pravém provedení pro revolverové hlavy VDI velikosti 30, 40 a 50, pro hvězdicové provedení hlav VDI velikosti 30 a 40 a pro čtyřhranné stopky o velikosti 20 a 25 mm.

Zdroj: Seco

Komentáře