Univerzální dvouprsté paralelní chapadlo s permanentním mazáním, vysokou uchopovací silou a vyšším momentem zatížení díky vylepšenému vícezubému vedení prošlo nedávno důkladnou inovací, která se pozitivně projevila na zvýšení životnosti. Novými vlastnostmi chapadlo jsou o 50 % delší uchopovací prsty a o 50 % větší uchopovací síla. Uživatelé ocení i to, že je chapadlo bezúdržbové.

Robustní vícezubé vedení pro přesnou manipulaci odolává velkým externím momentům, které umožňují osazení delšími uchopovacími prsty. Mazací kapsy ve vícezubém vedení zajišťují bezpečný provoz a prodlužují intervaly údržby. Maximální plocha pístu nabízí maximální uchopovací sílu. Montáž ze dvou stran a ve střech směrech je vhodná pro univerzální a flexibilní využití chapadla v praxi. Chapadlo je osazeno rozmanitým programem snímačů, které umožňují různé sledování a monitorování polohy zdvihu. Další možnosti optimalizace vedou k širšímu využití v aplikační sféře. Typickými se jedná o prachotěsnost, odolnost vysokým teplotám, antikoroziní úprava atd.

Princip vnitřního mechanismu chapadla: Píst se pohybuje pomocí stlačeného vzduchu nahoru, případně dolů. Šikmé plochy klínového háku způsobují synchronní paralelní pohyb čelistí. 1 – vícezubé vedení; 2 – základní čelist; 3 – držák snímače; 4 – základní tělo; 5 – možnosti středění a montáže; 6 – princip klínového háku; 7 – píst

Další zajímavé informace o chapadle PGN-plus-P naleznete v našem příspěvku.

Komentáře