Lily je nový robotický dron s fotoaparátem, který umožňuje zachytit letecké snímky a videa bez nutnosti pilotování. Dron stačí vyhodit do vzduchu a získáte osobní snímky při jakékoli příležitosti – třeba při jízdě na svahu nebo sjíždění řeky.

Nový koncept Lily byl vyvinut se stejným úmyslem jako nano dron Zano nebo miniaturní dron Nixie – pro pořizování osobních snímků. Tento autonomní dron s kamerou ve vysokém rozlišení využívá GPS přijímač umístěný na zápěstí nebo ve vaší kapse a dokáže letět maximální rychlostí až 40 km/hod. Je vodotěsný a podle výrobce skladný – vleze se do batohu a váha je přibližně stejná jako u notebooku.

Samořízený dron Lily zachytí snímky a video. Foto: Lily.com
Samořízený dron Lily zachytí snímky a video. Foto: Lily.com
Dron sleduje přijímač umístěný na zápěstí nebo ve vaší kapse. Foto: Lily.com
Dron sleduje přijímač umístěný na zápěstí nebo ve vaší kapse. Foto: Lily.com

Lily je schopen zachytit obraz v kvalitě 1080p při 60 snímcích za sekundu. Jestliže chcete zpomalit záběr na 120 snímků za sekundu, sníží se tím kvalita snímků na 720p. Kapacita baterie zajistí na jedno nabití až 20 minut letu. Dron zvládne následovat svého majitele při běhu, jízdě na lyžích nebo na kole a podobně.

Lily zachytí vaše životní okamžiky – při extrémních sportech, běhu, jízdě na kole apod. Foto: Lily.com
Lily je jedním z dronů, který chce zachytit vaše životní okamžiky při extrémních sportech, běhu, jízdě na kole apod. Foto: Lily.com

V současné době je dron Lily v předprodeji za zaváděcí cenu 499 dolarů. Zahájení prodeje se plánuje v lednu 2016, cena se však zvýší na 999 dolarů.

Komentáře