Inteligentní rukavice na skenování čárových kódů ProGlove jsou standardní výbavou zaměstnanců společnosti DB Schenker v Echingu nedaleko Mnichova. Vylepšení rukavice spočívá v malém a lehkém přístroji ProGlove, který je umístěný na hřbetu rukavice. Pracovníkům usnadňuje skenování čárových kódů během vyskladňování zboží. K aktivaci zařízení stačí stisknout palec s ukazováčkem.

V praxi se pro skenování čárových kódů používají optické, zvukové a hmatové signály. Propojení se skladovým systémem a dalšími odběrovými místy se děje prostřednictvím dotykových zařízení. Německá pobočka má na starosti skladování produktů předního výrobce automobilových dílů. Standardní logistické služby zahrnují inbound a outboundlogistiku, skladování automobilových dílů a prázdných obalů. Nabízí také služby s přidanou hodnotou jako přebalování produktů do vratných obalů.

Myšlenkou vylepšené rukavice byla ergonomie a snadná manipulace. ProGlove tak výrazně zlepšuje efektivitu celého procesu, neboť umožňuje skladníkům pracovat rychleji, bezpečněji a celý proces je jednodušší. Skladníci díky němu mohou pracovat oběma rukama a nezdržují se půjčováním skeneru mezi kolegy. To vede k úspoře až 40 % času oproti běžným skenerům.

Zpětná vazba od kolegu z jiných skladů je pozitivní a v jednání je rozšíření inteligentních rukavic do dalších logistických center.

Princip skenovací rukavice v akci můžete vidět ve videu:

Komentáře