Společnost Dannoritzer Medizintechnik se zabývá výrobou náhradních dílů pro lékařské přístroje, které vyváží do zemí Evropské unie, USA, Austrálie a na Nový Zéland. V důsledku vysoké mezinárodní poptávky zavedla do výroby průmyslového robota, díky němuž zabezpečila dlouhodobé dodávky s využitím stávajících technologií.

Nedostatek pracovní síly a časově náročnou práci ve směnném provozu vyřešila robotická buňka MRC Flextray s robotem Kuka KR 6 R900 z řady KR Agilus. Palety s materiálem nebo polotovary dílů jsou dopravovány do robotické buňky. Kompaktní robot Kuka KR 6 R900 se speciálním bílým lakem otevře zásuvku obsahující palety, vyjme díly a umístí je do upínacího přípravku. Dílčí rozšíření buňky, jako jsou operace odstraňování otřepů, kontrola součástí nebo testovací a měřicí zařízení, lze snadno přizpůsobit konkrétním požadavkům zákazníka. Použitím vlastní zakládací stanice s integrovaným rozhraním stroje je buňka MRC Flextray umístěna bezpečně a přesně v požadovaném místě u obráběcího centra.

Malý robot Kuka KR Agilus zajišťuje v robotické buňce MRC Flextray maximální pružnost při spolehlivém vkládání obrobků do obráběcích center a jejich vyjímání ve společnosti Dannoritzer Medizintechnik
Malý robot Kuka KR Agilus zajišťuje v robotické buňce MRC Flextray ve společnosti Dannoritzer Medizintechnik maximální pružnost při spolehlivém vkládání obrobků do obráběcích center a jejich vyjímání

Kontrola a monitorování různých parametrů probíhá za pochodu. Zaškolení obsluhy robotické buňky nebylo nutné, uživatelské prostředí i ovládání je jednoduché. Po ročním provozu se osvědčily výhody automatizace, zvýšila se produktivita práce a se strojem je nyní možné pracovat i ve třísměnném provozu.

Zdroj: Kuka

Komentáře