Na loňský úspěch výstavy Svět 3D technologií při MSV v Brně letos opět naváže pořádající společnost MCAE Systems se svými partnery. Těšit se můžete na nové exponáty ve větším měřítku vystavené na větší ploše, sportovní automobil R200, obojživelný vůz Amphicar a konferenci o aditivních technologiích.

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně v loňském roce navštívilo pavilon A1 více než třicet tisíc lidí. Ti měli možnost podrobně se seznámit s celou řadou zajímavých projektů českých firem, při jejichž vývoji a výrobě byly použity moderní 3D technologie.

Působivé exponáty ilustrující využití špičkové aplikace robotů, 3D tisku, 3D skenování, modelování a obrábění budou vystavovány na větší ploše než v loňském roce. Přislíbeny jsou mj. prezentace luxusního sportovního automobilu R200 od firmy Hoffmann & Novague, jehož inspirací byla legendární závodní škodovka a unikátní obojživelný vůz Amphicar. Do zákulisí svého vývoje a výroby nechají po boku MCAE Systems nahlédnout společnosti SVOTT, Moravská modelárna, MB Tech Bohemia, ING Corporation aj.

Na výstavě Svět 3D technologií uvidíte i luxusní sportovní automobil R 200. Foto: autotrip.cz
Na výstavě Svět 3D technologií uvidíte i luxusní sportovní automobil R 200. Foto: autotrip.cz

Zúčastnění odborníci budou po celou dobu veletrhu prostřednictvím živých ukázek prezentovat skenování pro účely plastické chirurgie, 3D tisk protéz, simulace obrábění robotem, včetně vysokorychlostního obrábění, a množství specializovaných průmyslových aplikací – zejména v automobilovém průmyslu. Návštěvníci se budou moci seznámit s novinkami v širokém portfoliu 3D tiskáren značek Stratasys, MakerBot a Mcor Technologies, 3D skenerů od společnosti GOM nebo s novou verzí CAD/CAM řešení Tebis 4.0. Tato verze obsahuje řadu nových funkcí pro rychlé a bezpečné vytváření NC programů, optimální využití nástrojů a zvýšení bezpečnosti procesu obrábění. V nové verzi Tebis 4.0 obsahuje funkce pro plánování výrobních kapacit, čímž lze ušetřit čas a zvýšit bezpečnost s automatizovanou přípravou geometrie pro řezání a vypalování.

Poprvé bude v České republice prezentován koncept Inovačního centra MakerBot, které nabízí 3D tiskovou kapacitu několika stolních 3D tiskáren MakerBot Replicator. Jedná se o řešení na míru, jež poskytne organizacím prostor pro rychlejší inovace, přitáhne talentované studenty nebo zaměstnance, zvýší vzájemnou spolupráci a zajistí efektivnější konkurenceschopnost.
Představena bude nová technologie rapid shelling. Jedná se o rychlou výrobu skořepinových forem pomocí řešení Cyclone od MK Technology. To je určeno pro výrobu skořepinových forem obalovacím způsobem stisknutím jednoho tlačítka. Tímto – na první pohled snadným způsobem lze vyrobit formu za méně než 4 hodiny. Technologie rapid shelling se tak může stát ideálním nástrojem pro výrobu prototypů a je zvláště vhodná pro výzkum, vývoj i servisní společnosti k přesnému lití metodou vytavitelného modelu.

Výstava Svět 3D technologií bude probíhat v pavilonu A1 na výstavišti v Brně jako součást MSV 2015 od 14. do 18. září na stáncích 023 a 024. Součástí expozice budou přednášky o prezentovaných technologiích přímo v pavilonu A1. V úterý 15. září v sále E2 brněnského výstaviště proběhne již třetí ročník největší české konference o aditivní výrobě 3D tisk – trendy, zkušenosti a obchodní příležitosti, kterou pořádá a organizuje vydavatelství Nová média.

Při příležitosti MSV 2015 v Brně se uskuteční třetí ročník konference o aditivních technologiích. Foto: Tomáš Vít
Při příležitosti MSV 2015 v Brně se uskuteční třetí ročník konference o aditivních technologiích. Foto: Tomáš Vít

Na konferenci vystoupí odborníci ze společností MCAE Systems, SLM Solutions, Renishaw, Materialise, Misan, Innomia aj., jejich zákazníci a zástupci předních světových výrobců 3D tiskáren v čele se společností Stratasys. Hlavními mediálními partnery výstavy a konference jsou portály Konstrukter.cz, Prumysl.cz a 3D-tisk.cz.

 

Komentáře