Pro reverzní inženýrství nebo kontrolu rozměrů uvedla na trh společnost Polyga nový 3D skener, který se dokáže adaptovat na rozdílné podmínky skenování, přičemž je stále odlehčený a přenosný.

Základem skeneru je lisovaná kostra z uhlíkového vlákna, díky níž je hmotnost celého systému jen 1,9 kg. Zařízení má různá zorná pole a dokáže skenovat objekty rozdílných vlastností. Systém nabízí dvě kamery s rozlišením 2 Mpx, které jsou přimontované k rámu, a uhlopříčku zorného pole lze nastavit od 225 do 600 mm. Komplexní zařízení tak vytváří v průměru přes čtyři milióny polygonů na skenovaný objekt s přesností 50 mikronů u zorného úhlu 225 mm.

Polyga nabízí multifunkční, odlehčený a přenosný 3D skener HDI Carbon. Foto: Polyga

Skener využívá LED projektor pro delší životnost a optimálním chlazení zabraňuje přehřívání, zejména v letním období. Pro přepravu uživatel využije cestovní kufřík odolný nárazu, prachu a je vodotěsný. Do kufříku se vejdou všechny komponenty. Pro zpracování dat je dostupný FlexScan 3D s možnostmi nástrojů pro zpracování naskenovaných dat a jejich porovnání s CAD modelem.

Komentáře