S nástupem a prudkým rozvojem robotizace přináší společnost Hiwin nová řešení, která zajistí kolaborativním a manipulačním robotům vyšší dosah a rozšíření manipulačního prostoru. Robot, který využívá pojezdovou dráhu, může obsluhovat více pracovišť. Zákaznická řešení Hiwin pro třídu manipulačních robotů (se zátěží do 30 kg a dosahem ramen do 100 cm) zahrnují především vodorovné aplikace, ale také méně obvyklé aplikace svislé.

V rámci zákaznických řešení nabízí společnost Hiwin pojezdové dráhy pro manipulační roboty se zátěží do třiceti kilogramů v podstatě s neomezenou délkou pojezdu. Firma je schopna zkonstruovat i pojezdy pro velké roboty s vyšší zátěží až do 1,5 tuny. Manipulační roboty jsou převážně šestiosé a na základě požadavků zákazníků dokáže společnost přidat sedmou osu. Zatímco v případě manipulačních robotů jsou poskytována především zákaznická řešení, v případě robotů z kategorie kolaborativních jsou pro zákazníky připravena standardizovaná, katalogová řešení.

S nástupem a prudkým rozvojem robotizace přináší společnost Hiwin nová řešení, která zajistí kolaborativním a manipulačním robotům vyšší dosah a rozšíření manipulačního prostoru. Vizualizace: Hiwin

Pojezdové dráhy Hiwin využívají především vlastní lineární motory, které zajišťují vyšší úroveň polohování a dosahují lepších parametrů. Je možné využít i řešení s ozubeným hřebenem a pastorkem. V případě vertikálních aplikací je řešení postaveno především na kuličkových šroubech.

Řešení, která nabízí Hiwin, plně spolupracují s řídicím softwarem robotů, reflektují dané standardy a splňují příslušné technické parametry. Hiwin nabízí tato řešení nejen uživatelům robotů, ale i přímo jednotlivým výrobcům robotů, kteří chtějí nabízet ucelené aplikace.

Zdroj: Hiwin

Komentáře