Společnost Autodesk uvedla novou, rozšířenou verzi CAD/CAM/CAE řešení Fusion 360. Dvě varianty se nyní liší rozsahem funkcí. Studenti, školy, kutilové a začínající firmy mají i nadále Fusion 360 k dispozici bezplatně – a to rovnou ve verzi Ultimate.

Verze Fusion 360 Standard obsahuje veškeré stávající funkce pro modelování a vývoj výrobků. Nová verze Ultimate obsahuje pokročilé nástroje pro vývoj – simulace chování výrobku a CAM programování pro 4osé a 5osé CNC obrábění. Předplatitelé verze Ultimate také získají 1000 kreditů, které mohou využít pro vytváření rychlých a přesných vizualizací a simulací v cloudu.

Jaké konkrétní funkce nabízí verze Ultimate?

Fusion 360 Ultimate obsahuje nástroje pro pokročilé simulace namáháním na vzpěr, typy studií nelineární simulace a simulace událostí, optimalizace tvarů (topologická optimalizace) a šroubové spoje, řízení síťování a další. Pro oblast CNC výroby to jsou indexované 4osé obrábění a 4osé obrábění nabalením, 5osé indexované i simultánně řízené obrábění s naklopením nástroje.

Pevnostní analýzu a namáhání na vzpěr zajišťují nástroje od Nastranu
Pevnostní analýzu a namáhání na vzpěr zajišťují nástroje od Nastranu
Topologickou optimalizací lze navrhované lehké kovové slitiny s úsporou materiálu až o 50 %. Takto upravené modely lze vyrábět 3D tiskem
Topologickou optimalizací lze dosáhnout až 50% úspory materiálu. Takto upravené modely lze vyrábět 3D tiskem
Novinkou v Fusion 360 Ultimate je mj. programování pět simultánně řízených os
Novinkou ve Fusion 360 Ultimate je mj. programování pěti simultánně řízených os

Fusion 360 Ultimate je dostupný v komerční verzi i bezplatně pro studenty, kutily a začínající firmy. Je také součástí předplatného k sadám Product Design Suite, Autodesk HSM a Product Design Collection.

Komentáře