Kuřimští MCAE Systems podepsali v minulém týdnu ve Strahovském klášteře v Praze smlouvu se Stratasys Direct Manufacturing a stali se tak devátým členem globální sítě servisních partnerů. Nová divize MCAE Direct Manufactuting se má stát unikátním technologickým centrem služeb.

Stratasys Direct Manufacturing, nepřímá dceřiná společnost Stratasys Ltd. a jeden z největších poskytovatelů aditivních i konvenčních výrobních služeb v Severní Americe, rozšířila svou globální výrobní síť ve spolupráci se společností MCAE Systems, která má sama již 20 let zkušeností v oblasti 3D technologií a je dlouholetým partnerem Stratasysu. Partnerství má pomoci rozšířit výrobu dílů pro rostoucí počet zákazníků nejen v Česku a na Slovensku, ale v celé Evropě.

„Stáváme se devátým členem této globální sítě poskytovatelů aditivních výrobních služeb. Zprostředkujeme tak digitální továrnu budoucnosti českým i slovenským zákazníkům a nabídneme jim větší kapacitu, což snižuje náklady i dodací lhůty,“ dodal Daniel Adam, jednatel společnosti MCAE Systems a ředitel divize MDM.

MCAE Systems je členem globální servisní sítě Stratasysu.  K podepsání smlouvy došlo ve Strahovském klášteře v Praze. Vlevo Jeff Hanson (Stratasys), Miloslav Drápela (vpravo) a Daniel Adam (vzadu)
MCAE Systems je novým členem globální servisní sítě Stratasysu. K podepsání smlouvy došlo ve Strahovském klášteře v Praze. Vlevo Jeff Hanson (Stratasys), Miloslav Drápela (vpravo) a Daniel Adam (vzadu; oba MCAE Systems)

Stěžejními oblastmi, kde nacházejí 3D digitální technologie od MCAE Systems využití už více než 20 let, jsou automobilový a letecký průmysl. Divize MDM bude nabízet služby v oblasti industriálních aditivních technologií (3D tisk), 3D optické metrologie, rekonstrukce dat, CNC obrábění, vakuového lití, rychlé výroby skořepinových forem pro přesné lití či rychlé výroby kovových prototypových dílů. Tým zde chce zúročit hlavně kombinaci zkušeností z oblastí prodeje technologií, komplexních řešení a služeb. MCAE Systems tak prohlubuje už tak velmi komplexní nabídku služeb z oblasti 3D technologií – od 3D tisku až po finální výrobu.

Tloušťku vrstvy 0,014 mm a až šest různých materiálů současně bez výměny zásobníku tiskne 3D tiskárna Stratasys J750
Tloušťku vrstvy 0,014 mm a až šest různých materiálů současně – bez výměny zásobníků – tiskne 3D tiskárna Stratasys J750

Zdroj a fotografie: MCAE Systems

Komentáře