Během ledna spouští společnost Kwambio předobjednávkou kampaň pro 3D tisk keramiky na průmyslové 3D tiskárně Ceramo One. Její hlavní výhodou je přesnější tisk oproti stolním řešením. 3D tiskárna bude k vidění na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018, který se koná od 9. do 12. ledna v Las Vegas.

Rychlost tisku je 160 mm za sekundu s přesností 20 mikrometrů, čímž má být přesnější oproti běžným stolním 3D tiskárnám. Velikost stavební komory je 350 × 350 × 380 mm a výchozím materiálem jsou různé prášky s jílovým základem. Podle informací výrobce je dostupných 100 barevných odstínů. Cenová kalkulace 3D tisku se pohybuje okolo 1,7 korun za 1 centimetr čtvereční (běžné náklady jsou 2,5 až 3,2 koruny).

Ačkoliv se nejedená o typické uplatnění aditivní výroby, společnost Kwambio uvádí, že lze keramický hrníček vytisknout za 2 až 3 hodiny. Foto: Kwambio

Na vývoji má velký podíl investice 500  tisíc dolarů od Empire State Capital Partners a Impulse VC. Důvodem pro vývoj tiskárny byly prodlevy a dlouhá výrobní doba na stávajících řešeních.

Kwambio má prozatím pouze jednu 3D tiskárnu v Oděse, kterou představí veřejnosti na světovém veletrhu spotřební elektroniky CES 2018. Společnost se chystá nabídnout 3D tiskárnu v rámci předběžných objednávek a současně naznačila prodejní cenu 530 tisíc korun (25 tisíc dolarů).

Kwambio, která byla založena v roce 2014, v loňském roce vyrobila více než 10 tisíc kusů keramických a kovových výrobků, uvedla bezplatnou aplikaci pro iOS (dostupná pro uživatele iOS) a na Ukrajině otevřela ekologickou továrnu s keramickým 3D tiskem. Tiskárna Ceramo One je první ve výrobním portfoliu startupu Kwambio a je první průmyslovou keramickou 3D tiskárnou v Evropě. S ohledem na aditivní výrobu keramických materiálů drží společnost Kwambio patent na keramický prášek.

Komentáře