Po velkém úspěchu loňského vydání časopisu Konstruktér s titulním tématem o 3D tisku přinášíme další zajímavé materiály o aktuální nabídce 3D tiskáren na českém trhu. Na své si ale samozřejmě přijdou i ti, pro které problematika aditivní výroby není prioritní.

TIP: Aktuální vydání časopisu Konstruktér můžete zakoupit také v digitální podobě na webu Publero.com. Pokud nejste předplatitelem časopisu Konstruktér a rádi byste objednali tento výtisk našeho magazínu, kontaktujte nás na e-mailu vydavatelstvi@novamedia.cz. Cena časopisu včetně poštovného činí 100 Kč.

Technologiím 3D tisku patří v časopisu Konstruktér 1/2014 dohromady více než deset stran. V titulním tématu jsme se zaměřili na to, zda je 3D tisk opravdu pro každého a především, co mohou dostupné 3D tiskárny nabídnout konstruktérům a designérům při seriózním využití na komerčních zakázkách. V této souvislosti zmiňujeme klíčové návazné technologie, jejichž nasazení v kombinaci se 3D tiskem může vést k zavedení malosériové výroby nebo k produkci kovových výrobků, aniž byste disponovali 3D tiskárnou na kov.

Významný prostor věnujeme 3D tiskárnám značky MakerBot, které jsou dnes nejprodávanější na světě. Tato zařízení totiž lze pořídit už i na českém trhu, přičemž kvalita jejich výstupu je v dané cenové kategorii velmi vysoká, stejně jako uživatelský komfort při jejich ovládání.

Profesionální řešení 3D tisku reprezentuje originální případová studie ze zlínské společnosti Tescoma, která bez 3D tiskáren „nedá ani ránu“ při vývoji značkového kuchyňského náčiní.

V dalších článcích můžete čekat například podrobné představení cloudového systému SolidWorks Mechanical Conceptual, velký rozhovor s ředitelem společnosti Autodesk Davidem Palasem nejen o tom, proč ruší prodej upgradů a co to znamená pro uživatele jejich CAD softwaru, dále případovou studii o tom, jak se ladí aerodynamika závodních vozů Lotus prostřednictvím virtuálních simulací a v neposlední řadě se podíváme také na „CAD trendy pro rok 2014“, a to realistickým pohledem, který se příliš neslučuje s tím, co vídáme na vizionářských prezentacích technologických lídrů.

Prolistujte si aktuální vydání…

Koupit časopis v elektronické verzi za 85 Kč

Objednat časopis poštou v tištěné verzi za 100 Kč vč. poštovného

 

 

Komentáře