Konsolidace českého trhu se 3D softwarem pokračuje – CAD Studio koupilo A|W Graph

Grall, GES, INCAD, Minisoft/EPe, i-Systems, Dialog MTS, Dagis… to vše jsou názvy společností, které v minulosti v Česku prodávaly CAD a 3D software a které se časem staly součástí dnešní firmy CAD Studio, jež zcela ovládla tuzemský trh s aplikacemi značky Autodesk.

Počínaje 1. červnem 2018 pohltilo CAD Studio dalšího distributora aplikací od Autodesku, pražskou společnost A|W Graph. Jeho portfolio tím posílilo v kategorii 3D softwaru používaného zejména pro vizualizace a animace, především v herním a filmovém průmyslu (software 3ds Max a Maya). Vedle toho se A|W Graph se věnuje také průmyslovému designu a virtuální realitě, díky čemuž má přesah např. do automobilového průmyslu (software Autodesk Alias, VRED atd.). 

Po začlenění nově získané firmy vznikne v CAD Studiu nová divize nazvaná „M&E a Design“, kterou povede zakladatel společnosti A|W Graph Karel Hibala. Strojírenská část přejde do strojírenské divize CAD Studia.

Kombinovaný roční obrat obou společností činí 333 milionů korun (dle posledních zveřejněných údajů činil obrat společnosti CAD Studio v roce 2016 cca 283 milionů korun, rok předtím 335 milionů korun; finanční údaje společnosti A|W Graph nejsou známy).

Postupnou konsolidaci českých prodejců CAD softwaru pod dnešní společnost CAD Studio jsme popsali v našem starším článku Překvapení roku: Dagis a Xanadu sloučí své CAD aktivity.

Sdílejte tento článek

4 Comments

 1. g Odpovědět

  Hey! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?
  I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard
  on. Any recommendations?

 2. free minecraft download Odpovědět

  Hello there, just became alert to your blog through Google,
  and found that it is really informative. I’m going to watch out for brussels.
  I’ll appreciate if you continue this in future.
  Many people will be benefited from your writing. Cheers!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *