Grall, GES, INCAD, Minisoft/EPe, i-Systems, Dialog MTS, Dagis… to vše jsou názvy společností, které v minulosti v Česku prodávaly CAD a 3D software a které se časem staly součástí dnešní firmy CAD Studio, jež zcela ovládla tuzemský trh s aplikacemi značky Autodesk.

Počínaje 1. červnem 2018 pohltilo CAD Studio dalšího distributora aplikací od Autodesku, pražskou společnost A|W Graph. Jeho portfolio tím posílilo v kategorii 3D softwaru používaného zejména pro vizualizace a animace, především v herním a filmovém průmyslu (software 3ds Max a Maya). Vedle toho se A|W Graph se věnuje také průmyslovému designu a virtuální realitě, díky čemuž má přesah např. do automobilového průmyslu (software Autodesk Alias, VRED atd.). 

Po začlenění nově získané firmy vznikne v CAD Studiu nová divize nazvaná „M&E a Design“, kterou povede zakladatel společnosti A|W Graph Karel Hibala. Strojírenská část přejde do strojírenské divize CAD Studia.

Kombinovaný roční obrat obou společností činí 333 milionů korun (dle posledních zveřejněných údajů činil obrat společnosti CAD Studio v roce 2016 cca 283 milionů korun, rok předtím 335 milionů korun; finanční údaje společnosti A|W Graph nejsou známy).

Postupnou konsolidaci českých prodejců CAD softwaru pod dnešní společnost CAD Studio jsme popsali v našem starším článku Překvapení roku: Dagis a Xanadu sloučí své CAD aktivity.

13 Comments

Komentáře