Po záštitou Vydavatelství Nová média se konají již tradičně dvě oborové konference v souvislosti s konáním Mezinárodního strojírenského veletrhu. Pondělní konference „Robot a člověk v jednom týmu“ se zaměří na kooperativní roboty. V úterý pak proběhne konference „3D tisk – trendy, zkušenosti a obchodní příležitosti“, která je největší událostí s tímto zaměřením ve střední Evropě.

Fórum průmyslové robotiky 2017

Průmyslová robotika zažívá v posledních letech fenomenální rozvoj a zasahuje do širokého spektra činností (nejen) výrobních podniků. S rozmachem automatizace se zároveň průmyslové roboty stávají cenově dostupnějšími než kdy dřív a o jejich pořízení už mohou seriózně uvažovat i menší firmy.

Druhý ročník konference „Fórum průmyslové robotiky 2017“ se zaměří na prezentaci praktických aplikací robotických systémů používaných zejména ve výrobních, montážních a manipulačních operacích ve strojírenských oborech, jako klíčový nástroj tzv. čtvrté průmyslové revoluce. Zvláštní prostor bude věnován tzv. kooperativním robotům, které jsou určeny pro přímou spolupráci s člověkem.

Termín: pondělí 9. října od 12 hodin

Program: dostupný on-line.

Registrace: elektronická přihláška, cena 290 Kč pro jednu osobu, 490 Kč pro dvě osoby

Na MSV 2017 v Brně proběhne druhý ročník konference o robotice

3D tisk – trendy, zkušenosti a obchodní příležitosti 2017

Letos se můžete těšit na dosud nejnabitější program ve srovnání s předchozími ročníky. V české premiéře vám mimo jiné představíme revoluční technologii 3D tisku od společnosti HP, stolní 3D tiskárnu pro výrobu kovových dílů Desktop Metal nebo velmi zajímavé novinky pro 3D tisk kompozitních dílů od firmy Markforged. Pozornost si bezesporu zaslouží také nové technologie tzv. hybridní výroby, kombinující v jednom stroji 3D tisk z kovového prášku a špičkové obráběcí technologie, umožňující výrobu extrémně přesných kovových dílů.

Termín: úterý 10. října od 9 hodin

Program: dostupný on-line.

Registrace: elektronická přihláška, 490 Kč pro jednu osobu, 790 Kč pro dvě osoby (pro studenty a učitele platí zvýhodněná cena 290 Kč na osobu)

Již tradiční Fórum aditivní výroby se uskuteční v úterý 10. října 2017 při příležitosti MSV 2017

Komentáře