Brněnská společnost Hiwin, dodavatel produktů lineární techniky, navyšuje kapacitu skladu a zvyšuje rychlost dodávek díky nově instalované, automatizované skladové věži.

Růst obratu a objemu dodávaného zboží vedl společnost Hiwin k rozhodnutí navýšit skladové prostory a tím i skladové zásoby instalací automatizované skladové věže. Skladová věž je opatřená celou řadou snímačů, včetně snímačů zatížení, které přispívají k automatizovanému chodu, ale i bezpečnosti. Ovládací panel poskytuje obsluze všechny důležité informace.

Investice ve výši 2,5 milionu korun umožní zvýšit kapacitu skladu a zkrátit tak dobu dodávek požadovaných produktů na minimum. Skladová věž šetří místo a současně automatizuje skladovací procesy. Při konstrukci věže byla využita lineární vedení, které společnost sama vyrábí. Svými parametry, nosností až 30 tun a technologickým řešením je věž ideální pro uložení tyčového materiálu, tedy i produktů z nabídky společnosti Hiwin, zejména kuličkových šroubů s délkou až 5600 mm nebo kolejnic lineárního vedení.

Při konstrukci skladové věže využila firma Hiwin vlastní technologii – kuličkové šrouby. Foto: Hiwin

Instalovaná skladová věž zajistila dalších 200 m2 skladovací plochy, zefektivnila skladové hospodářství a umožnila zrychlit dodávky. Inovace je dalším krokem ke zvyšování efektivity práce a k vyšší kvalitě poskytovaných služeb.

Zdroj: Hiwin

Komentáře