Válcované, okružované a broušené kuličkové šrouby s vysokou přesností a účinností, včetně příslušenství, nabízí brněnská společnost Hiwin. Dle požadavků zákazníka nově zajišťuje i opracování konců šroubů a povrchové úpravy chromováním.

Cenově dostupné válcované kuličkové šrouby se používají pro aplikace s menšími nároky na přesnost. Na výběr je několik typů matic, včetně přírubových dle normy DIN69051. Dodávky jsou zajištěny přímo ze skladu v Brně. Zpracování konců kuličkových šroubů je standardizováno nebo může být provedeno podle zadání (výkresu) dodaného zákazníkem.

Okružované kuličkové šrouby nabízejí vyšší přesnost a jsou používány zejména pro automatizaci, obráběcí stroje a manipulaci. Tyto šrouby jsou dodávány se standardními jednoduchými i dvojitými předepnutými maticemi dle normy DIN69051. Možné jsou i jiné typy a tvary matic. Tyto šrouby jsou zařazeny do třídy přesnosti P5 a P7. Okružované šrouby jsou dodávány pouze ve smontovaném stavu a s opracovanými konci dle dodaného výkresu a požadavků na kvalitu zpracování zákazníkem.

Kuličkové šrouby od společnosti Hiwin mají v průmyslové automatizaci široké uplatnění. Foto: Hiwin
Kuličkové šrouby od společnosti Hiwin mají v průmyslové automatizaci široké uplatnění. Foto: Hiwin

Broušené kuličkové šrouby jsou vysoce přesné, vhodné pro přesné obráběcí stroje. Jsou zařazeny do třídy přesnosti P1 až P5 a dodávky jsou vhodné pro velké série.

Společnost Hiwin doplňuje nabídku služeb i o povrchovou úpravu chromovým povlakováním, které je vhodné pro aplikace s vysokými požadavky na otěruvzdornost a korozivzdornost. Hiwin dodává ke kuličkovým šroubům i širokou paletu příslušenství – od ložiskových domečků na uložení konců závitu přes domečky pro uložení matic až po spirálové kryty a kuličková ložiska s kosoúhlým stykem.

Zdroj: Hiwin

Komentáře