Společnost Stratasys prostřednictvím svých partnerů, jako je MCAE Systems pro Českou a Slovenskou republiku, nabízí unikátní tiskový software GrabCAD Print, který je kompatibilní s rozsáhlou škálou 3D tiskáren Stratasys. Cílem je možnost správy 3D tisku v době digitální výroby směrem ke konceptu Industry 4.0.

Software GrabCAD zjednodušuje celý proces 3D tisku pomocí intuitivní aplikace podobné CADu, takže je dosaženo kvalitních výtisků podstatně rychleji. Funkce jako podrobný reporting či vzdálený monitoring pomohou snadno spravovat tiskové úlohy i mimo kancelář. V kombinaci s možností snadného sdílení projektů mezi uživateli přispívá k efektivnějšímu pracovnímu procesu.

Bezproblémový 3D tiskový proces odkudkoli

Tato cloudová aplikace GrabCAD dokáže nativně načítat CAD soubory a eliminuje nebo minimalizuje potřebu exportu do STL, výrazně zefektivňuje pracovní postupy od návrhu po 3D tisk. Síťová konektivita tiskového softwaru GrabCAD umožňuje přípravu pracovních úkolů, plánování a monitoring rostoucího portfolia tiskáren Stratasys odkudkoliv. Kromě toho, vestavěné funkce spolupráce a business intelligence poskytují uživatelům možnost sledovat stav tiskáren a tiskových úloh. Pokročilé nastavení spotřeby materiálů a správa využití tiskáren pomáhají při plánování a nákupu investičního majetku, zatímco funkce změny velikosti a orientace nabízejí efektivnější využití zásobníku a rozvržení tisku.

Voxel Print na úrovni pixelů

GrabCAD Voxel Print je softwarový nástroj, který odemkne funkce na úrovni voxelu (zkratka pro objemový pixel) v prostředí SW GrabCAD Print na 3D tiskárnách Stratasys J750. Uživatelé mají kontrolu nad všemi materiály tiskárny Stratasys J750, jeho extruzí a tiskovou sekvencí na úrovni voxelů, aby dokázali vytvořit nové struktury, textury, barvy a další.

Tento fakt změní způsob, jakým jsou navrhovány a vyráběny vícevrstvé 3D tištěné díly tím, že má konstruktér pod kontrolou, jak jeho myšlenky ožívají prostřednictvím jednotlivých voxelů. Je možné vytvářet tisky v lepším rozlišení, komplexněji a sofistikovaněji díky zpracování struktur a kontrole chování modelu a také jemněji ladit barevné gradienty nebo úroveň pružnosti a dokonce i mapovat textury v mikroskopickém měřítku. Funkčnost na úrovni voxelů umožňuje posun od jednoduchého modelování povrchů k objemovému modelování až na úroveň nejmenšího fyzického prvku a 3D tiskové struktury.

Tisk prototypů s věrnými barvami může výrazně usnadnit rozhodování návrhářů spotřebního zboží (foto: Stratasys)

Většina aditivních technologií je omezena konstrukčními nástroji a dostupnými materiály a pracuje pouze na úrovni polygonů, vrstvu po vrstvě. Ale software GrabCAD Voxel Print díky 3D tiskárně Stratasys J750 umožňuje spravovat návrhy na úrovni voxelu, mimo CAD, a s přístupem k širší škále materiálů než kterákoli jiná tiskárna. S GrabCAD Voxel Print na tiskárně Stratasys J750 se 3D tiskový systém stává něčím víc než jen špičkovou 3D tiskárnou, stává se silnou platformou pro pokročilý výzkum a vývoj.

GrabCAD Voxel Print nabízí novou architekturu od designu až po výrobu a poskytuje výzkumným pracovníkům, vývojářům a inovátorům přístup k multi-materiálovému vrstvení, orientaci a přesnému nastavení strukturální estetiky.

Technologie PolyJet je dostupná s vysokou přesností

Technologie PolyJet je výkonná metoda aditivní výroby, která umožňuje vytvářet 3D objekty s vysokou přesností. Její bezkonkurenční všestrannost je dána využitím digitálních materiálů, kdy dochází ke smíchání definovaných fotopolymerů uvnitř 3D tiskárny a výrobě řady kompozitů, které splňují průmyslové požadavky. Odblokováním manipulace s materiálovými koncentracemi a strukturami na úrovni voxelu, umožňuje GrabCAD Voxel Print vytvářet zcela nové digitální materiály dle specifických potřeb. Konstruktéři nyní mohou vytvářet nejen geometrii, ale navrhnout i vnitřní strukturu materiálu, aby dosáhli lepší integrace funkčnosti a estetiky. Tištěné modely již nejsou definovány pouze vnější geometrií a vlastnostmi, ale také vnitřními vlastnostmi materiálů.

Komentáře