Novinka od společnosti Seco výrazně zvyšuje rychlost úběru materiálu a umožňuje maximální využití plného frézovacího potenciálu obráběcího stroje. Fréza je určena pro hrubování a polodokončovací operace, je osazena oboustrannými břitovými destičkami s osmi řeznými hranami umožňující dosažení velkých hloubek řezu, což se významně projeví na vysokém řezném výkonu při nízkých nákladech.

Fréza Double Quatromill je dostupná v konstrukčním provedení s úhlem nastavení hlavního ostří 45° (pro hloubky řezu až 9 mm) nebo 68° (pro hloubky řezu až 11 mm). V porovnání s ostatními oboustrannými břitovými destičkami jsou destičky Double Quatromill 22 schopné podstatně snížit řezné síly a odběr energie obráběcího stroje, čímž posilují stabilitu obrobku. Tyto břitové destičky se vyznačují vysoce pozitivními axiálními úhly čela, takže mají lehký řez a dosahují delší trvanlivosti břitů.

Fréza Double Quatromill je dostupná v konstrukčním provedení s úhlem nastavení hlavního ostří 45° (pro hloubky řezu až 9 mm) nebo 68° (pro hloubky řezu až 11 mm). Foto: Seco

Dvě varianty úhlu nastavení ostří řadí frézu Double Quatromill do kategorie nástrojů pro snadné a ekonomicky příznivé obrábění. Frézy jsou dostupné s pevnými lůžky či v kazetovém provedení, se standardní nebo s malou zubovou roztečí, v metrických nebo palcových rozměrech. Společnost Seco rovněž aplikovala novou technologii povrchové úpravy na povrch zubových mezer tělesa frézy, jež zajišťuje dokonalejší řízení utváření třísek a dlouhodobější výkon a odolnost povrchu nástroje.

Systém Double Quatromill 22 nabízí tři řady geometrií břitových destiček v různých třídách řezných materiálů. Geometrie ME12 je určená pro obrábění vysoce legovaných a korozivzdorných ocelí. Geometrie je vhodná pro většinu obráběných materiálů. Geometrie ME18 je první volbou pro ocelové a litinové obrobky vyžadující vyšší pevnost řezných hran.

Komentáře