Společnost Vero Software vylepšila přes 30 funkcí v nové verzí Edgecam. S ohledem na rozvoj 3D tisku obsahuje nový nástroj pro podporu přípravy aditivní výroby.

Nová verze Edgecamu získala mimo jiné podporu přesného vedení laseru pro tavení kovového prášku. Slinutím vytvořený polotovar lze následně obrábět a dosáhnout tak požadované rozměrové a povrchové kvality. Modul ToolStore pro podporu aditivní výroby získal podporu frézovacích cyklů včetně pokročilých rotačních a simultánně pětiosých strategií.

Ukázka hybridní výroba je zřejmé z ukázky (1,25 minuty):

Novinkou v modulu Edgecam Inspect načítání dat z knihovny PC-DMIS, jejíž databázi doplnila společnost Hexagon. Ta poskytuje vyšší úroveň certifikovaných a schválených algoritmů. Uživatelé tak mohou vyvíjet vlastní pluginy.

Další vylepšení se zaměřují na zvýšení výkonu, pro hrubovací a dokončovací operace, kontrolu trajektorie řezného nástroje, detekce kolizí při vrtání nebo ověření cyklů pro srážení hran. Edgecam nově podporuje přímé načítání souborů třetích stran – ze SpaceClaimu 19 (ACIS V28), Inventoru 1019, Crea 5.0 a Parasolid 30.1.247.

Komentáře