Takzvaný projekt Precious, jehož vedení se Delcam od listopadu ujal, má za cíl definovat, jak by mohlo britské klenotnictví těžit z nástrojů pro aditivní výrobu.

Delcam je v tomto odvětví znám díky svým softwarovým aplikacím pro vývoj, modelování a obrábění klenotnických produktů. Rozhodnutí zabývat se z jeho strany technologiemi aditivní výroby, které jsou běžně označovány jako „3D tisk“, je přece jen mírně překvapivé, neboť dosavadním zaměřením Delcamu byly konvenční, tedy obráběcí, výrobní postupy.

Delcam má s nástroji pro navrhování a výrobu šperků bohaté zkušenosti. Vyobrazený prsten byl zpracován s pomocí jeho softwaru Artcam. Zdroj: Delcam/Selini
Delcam má s nástroji pro navrhování a výrobu šperků bohaté zkušenosti. Vyobrazený prsten byl zpracován s pomocí jeho softwaru ArtCAM. Zdroj: Delcam/Selini

Projekt podpořila britská inovační agentura částkou ve výši 212 000 liber, čímž chce přispět k rozvoji aditivní výroby a jejímu ustavení jako standardní výrobní metody pro velmi přesnou tvorbu šperků.

Komentáře