Společnost EOS oficiálně oznámila, že zahájila spolupráci se s firmou Continental Brum. Ta investovala do nákupu několika zařízení EOS M 290 a zavedla do výroby sériový 3D tisk kovových dílů. Německý EOS v otrokovické divizi instaloval stroje, zaškolil zaměstnance a pomohl se spuštěním výroby.

Profesionální 3D tiskárny od společnosti EOS umožňují efektivně vyrábět kovové díly spékáním kovového prášku. V tomto případě se jedná o vysokopevnostní ocel, které je hojně využívána při výrobě nástrojů. Continental Barum stroje využívá k výrobě tenkých lamel, které jsou ručně vsazovány do formy pro lisování pneumatik. Forma se zpravidla skládá z 9 segmentů, které společně tvoří uzavřený válec. Cílem společnosti je vytisknout celý segment, ale s ohledem na tepelné pnutí, roztažnost a zbytkové pnutí je výroba segmentu cestou vývoje a laděním procesních parametrů (výkon laseru, výška vrstvy, rychlost skenování atd.). K instalaci strojů ve firmě Continental Barum došlo během dvou měsíců a úzká spolupráce při zavedení systémů a vývoji nových aplikací nadále pokračuje. S ohledem na počet strojů zřídila společnost EOS v Otrokovicích i místní servis.

Forma pro výrobu plášťů. Foto: Continental Barum

3D tiskárna EOS M 290 má rozměry stavební komory 250 × 250 × 325 mm a je určena pro vývojové projekty i průmyslový 3D tisk. Intuitivní uživatelské rozhraní, otevřený systém nastavení parametrů, spékání různých práškových kovů a zdokonalený filtrační systém, to jsou charakteristické vlastnosti této řady strojů. Po celém světe jich společnost EOS instalovala více než 500.

3D tiskárna EOS M 290. Foto: EOS

Komentáře