S celkovým obratem 224 miliónů korun a nárůstem vývozu o 7,6 % skončil rok 2016 pro brněnskou firmu Hiwin. Exportní aktivity se podílejí na více než 27 % celkového obratu firmy.

Pokud společnost Hiwin nepočítá tradiční odběratele, kterými jsou slovenské firmy, export do zemí jihovýchodní Evropy vzrostl o 18,8 %. Pozitivně lze hodnotit i rozšíření pracovních míst o dvě nové pozice.

Výrobním portfoliem společnosti Hiwin jsou modulové řezací laserové stroje Feicut vyvinuté ve spolupráci se společností BT Bear Tronic a lineární pohony. Foto: Hiwin
Výrobním portfoliem společnosti Hiwin jsou modulové řezací laserové stroje Feicut (vyvinuté ve spolupráci se společností BT Bear Tronic) a lineární pohony. Foto: Hiwin

Vedle Slovenska jsou pro společnost důležité trhy jihovýchodní Evropy: Bulharsko, Rumunsko, Srbsko a Chorvatsko. Na ty se v roce 2017 společnost zaměří, zároveň chce dosáhnout plánovaného 10% navýšení celkového obratu. Pomoci by k tomu mělo rozšíření střediska lineárních motorů a zřízení pracoviště pro CNC lasery. To mj. přinese další čtyři nová pracovní místa.

Šestiosý robot Hiwin RA605-710 lze využít pro obrábění a dokončování povrchů leštěním. Foto: Hiwin
Šestiosý robot Hiwin RA605-710 lze využít pro obrábění a dokončování povrchů leštěním. Foto: Hiwin

Pro letošní rok společnost Hiwin plánuje představit zajímavé novinky: lineární vedení s krycími páskami na kolejích řady GS, šestiosého robota a nové osy s hřebenovým převodem.

Komentáře