Z řady akvizic a novinek společnosti Autodesk realizovaných v posledních dvou letech zvláště vynikají ty, jimiž se firma snaží oslovit širokou skupinu spotřebitelů.

Sem spadají také aplikace z produktové řady 123D, pohledem profesionálního uživatele CAD softwaru spíš takové „blbinky“ pro zábavu, v nichž si prstem na tabletu vymodelujete dinosaura, zdigitalizujete obličej nebo vygenerujete řezy modelu pro jeho zpracování na domácím CNC strojku.

Na americké konferenci Autodesk University 2012 uspořádané vloni v prosinci se chvílemi zdálo, že Autodesk oznámí akvizici některého z výrobců 3D tiskáren – tak moc bylo téma 3D tisku akcentováno a Autodesk je jedním z těch, komu by taková technologie náramně zapadala do portfolia.

Nestalo se, nicméně přibližování se tomuto trendu pokračuje. Prezident Autodesku Carl Bass se na adresu 3D tisku vyjadřuje velmi pochvalně časopisu Popular Science a vedle toho oznamuje navázání partnerství s výrobcem 3D tiskáren MakerBot.

Její novinka MakerBot Replicator 2 pro 3D tisk v domácích podmínkách bude nyní nabízena společně se softwarem 123D Catch, 123D Creature, 123D Design a 123 Sculpt od Autodesku. Taková spolupráce může být oboustranně výhodná – obzvláště pro MakerBot, jemuž konkuruje mnoho více či méně srovnatelných 3D tiskáren. Žádná však dosud nemá v zádech tak silného marketingového partnera, jako je Autodesk.

 

Komentáře