Také letošní „technologická show“ IMTS v Chicagu představí mnohé inovace na poli strojírenského softwaru. Své příspěvky již ohlásily společnosti Delcam a Gibbs and Associates.

Prvně jmenovaná představí novou verzi systému Delcam for SolidWorks, která nabídne rozsáhlé spektrum možností pro přípravu soustružení, frézování, vrtání a dvou až pětiosé obrábění. Zpracování nejkomplikovanějších úloh urychlí nově zavedená podpora 64bitových operačních systémů a vylepšená správa paměti. Program je plně integrován do CAD systému SolidWorks, poskytuje tedy přímou asociativitu i shodné uživatelské rozhraní. Verze 2011 byla doplněna o podporu více postprocesorů, díky čemuž zajistí bezproblémovou komunikaci s nejvýkonnějšími obráběcími stroji značek Mazak, Integrex, Daewoo Puma nebo Nakamura-Tome.

GibbsCAM 2010 opět o něco zjednoduší a zrychlí programování CNC.

Konkurenční CAM systém GibbsCAM se na IMTS ve verzi 2011 pochlubí novým automatickým průvodcem v modulu Hole Manager, který umožní opakované využití jednou přednastavených hodnot při aplikaci děr. Moduly Attribute Manager a Feature Manager budou vybaveny širšími možnostmi pro filtrování prvků, nebo jejich celých sestav, na základě uživatelsky definovaných požadavků. Díky tomu bude možné ovlivnit například to, které konkrétní atributy importovat při načítání modelů. Orientaci mezi prvky modelu pak usnadní jejich barevné označování. Při otevírání modelů ze SolidWorksu, Pro/Engineeru, či dalších CAD systémů, GibbsCAM vyčte a uchová zdrojové atributy, a to včetně původně vložené barevnosti nebo vlastností děr, které automaticky převezme Hole Manager.

Zdroj: Delcam, Gibbs and Associates

Komentáře