Tradiční dodavatel technologií pro 3D tisk od letošního července svoji nabídku doplnil o strojírenský CAD software, který získal akvizicí texaské firmy Alibre.

Ta stojí za produkty Alibre Design a Alibre CAM, z nichž první jmenovaný je k dispozici ve verzích pro profesionály i příležitostné konstruktéry, pro něž je navrhování především koníčkem. Portfolio Alibre tudíž smysluplně doplňuje nabídku 3D Systems, jejíž 3D tiskárny jsou též dodávány ve variantách pro profesionální a hobby použití.

Námluvy obou firem se začaly projevovat už na jaře letošního roku, kdy byly na trh uvedeny balíčky kombinující 3D tiskárnu od 3D Systems spolu s CAD softwarem od Alibre. Začátečnická sada za 1500 dolarů obsahovala systém Alibre Design Personal Edition a základní 3D tiskárnu Rapman Kit. Za pět tisíc dolarů byla nabízena pokročilejší tiskárna BFB-3000, doplněná profesionální verzí aplikace Alibre Design Professional Edition.

V současné chvíli už obě společnosti nabízejí na svých webech produkty obou značek – na stránkách 3D Systems můžete vyhledat nejbližšího prodejce Alibre, který pro změnu u sebe propaguje tři modely 3D tiskáren.

Pro 3D Systems tato akvizice letos není první. V dubnu firma pohltila indického vývojáře softwarových doplňků pro CAD systémy Sycode a následně také teprve rodící se start-up Print3D, který měl nabídnout integraci „tlačítka“ pro okamžitý 3D tisk z různých počítačových aplikací. Za oběma stojí programátor, podnikatel a úspěšný bloger Deelip Menezes, který proslul svým neotřelým komentováním dění na světové CAD scéně.

(Zdroj: Tisková zpráva)

3D Systems Acquires Alibre

– Expands Its Range of Affordable 3D Content-To-Print Solutions –

ROCK HILL, South Carolina, July 19, 2011 – 3D Systems Corporation (NYSE: DDD) announced today that it acquired Alibre, Inc., a leading provider of affordable 3D design productivity solutions. Alibre delivers a powerful suite of full parametric CAD solutions that are easy to own and simple to use for makers and designers alike. Based in Richardson, Texas, USA, Alibre serves tens of thousands of businesses and individuals in over 50 countries.

“We are very proud and excited to join 3D Systems, a global leader with like-minded strategic direction,” said J. Paul Grayson, CEO of Alibre. “The power of 3D Systems technology, resources and global reach combined with our sustainable and scalable business model and affordable design productivity solutions is certain to make better design happen.”

“With Alibre in our portfolio we are personalizing and integrating design and manufacturing productivity,” said Abe Reichental, President and CEO of 3D Systems. “The combined affordability and user friendliness of our expanded 3D content-to-print solutions offer a clear and compelling choice for engineers, designers and makers to create and make instantly, at work and home.”

3D Systems plans to expand the breadth and reach of the Alibre design productivity tools and to leverage its combined global channels to deliver complete 3D design-to-manufacturing products, tools and services. The Company expects this acquisition to be immediately accretive to its net income and contribute favorably to its long-term target-operating model.

Komentáře