Spoolečnost Seco Tools uvedla na trh nástroje pro soustružení závitů, které jsou osazeny technologií vysokotlakého chlazení Jestream Tooling. Výhody procesního chlazení využívají držáky se čtyřhrannou stopkou pro vnější závitování, válcové držáky pro vnitřní závity a hlavice GL pro použití s antivibračními tyčemi Steadline.

Sytém zajišťuje účinné chlazení a správný odvod třísky z místa řezu. Nové držáky pro závitování umožňují přivádět koncentrovaný proud chladiva o tlaku až 150 barů s adaptérem a 210 barů až 275 barů s hadicovou spojkou pro vysoké rychlosti přímo do optimálního bodu v blízkosti řezné hrany. K dispozici je 22 typů vnějších držáků, 28 vnitřních a pro systém antivibračních tyčí Seco Steadyline je dostupných 14 typů nástrojových hlavic GL pro soustružení závitů. Lůžka pro břitové destičky jsou o velikosti 16, 22 a 27.

Seco uvedlo vysokotlaké chlazení pro nástroje pro soustružení závitů. Přívod procesní kapaliny do místa řezu zvyšuje trvanlivost a životnost nástrojů. Foto: Seco Tools

V případě dílů z titanu nebo podobných materiálů dokáže technologie Jetstream Tooling účinně dělit dlouhou a houževnatou třísku vznikající při řezání závitů, čímž se zvyšuje životnost nástroje. Při soustružení závitů v oceli a nerezových ocelích umožňuje lepší kontrola utváření třísky použití o 30 až 60 % vyšší řezné rychlosti bez snížení kvality povrchu závitu. Držáky se čtyřhrannou stopkou zahrnují také funkce JETI a DuoJet. Technologie JETI přivádí chladivo přes držák bez nutnosti použití hadicové spojky; výstup chlazení DuoJet dodává další jeden nebo dva proudy chladiva z druhého směru. Využívání těchto technologií umožňuje během soustružení závitů optimalizaci odvodu tepla, efektivní odstraňování třísek, delší a lépe předvídatelnou životnost nástroje a lepší kvalitu povrchu závitu.

Technologie JETI spolu s držáky se čtyřhrannou stopkou vyžaduje použití příslušných adaptérů. Nová řada nabízí adaptéry pro čelní i hvězdicové provedení revolverových hlav Seco-Capto C5, C6 a C8 a multifunkčních vřeten HSK-T 63. Do adaptérů lze upnout čtyřhranné stopky o velikosti 20 mm a 25 mm.

Zdroj: Seco Tools

Komentáře