Zajímavé, vtipné a chytlavé klipy odstartovaly kampaně vysokých škol, které lákají studenty ke studiu.  Pojďme se podívat na videa, která natočily VŠB-TU Ostrava a VUT Brno. 

Lama, vysokoškolský vědec a rapování

Na rapový klip vsadila VŠB-TU Ostrava. Rektor vysoké školy Ivo Vondrák přiznal, že z něj nikdo rapera neudělá. Rozhodl se proto zapůjčit vysokoškolský titul docent Michalu Kavalčíkovi, kterého můžete znát pod pseudonymem Ruda z Ostravy. Ten v klipu vystupuje jako doc. Vlákno – vzdělanec a propagátor vědecko-výzkumných úspěchů a projektů. Myšlenka klipu spočívá ve vláknu – když pavouk spřádá sítě, vytváří vlákno, a proto se doc. Vlákno snaží polapit studenty ke studiu do Moravskoslezského kraje. Klip nazpívala i Markéta Konvičková a během prvního týdne od spuštění mělo video přes 100 tisíc zhlédnutí. Klip vznikal čtyři měsíce.

Vlk z VUT Brno

Náborovou kampaň spustilo Vysoké učení technické v Brně již před třemi roky klipem Miluji tě, mé VUT. Ten na internetu dosáhl přes 700 tisíc zhlédnutí. Novým oficiálním klipem je Vlk z VUT a paroduje film Vlk z Wall street. Hlavní postavou je herec jiří Svoboda, který ztvárňuje studenta techniky Vlčka. Spot natočila Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií a vznikal půl roku.

1 Comment

Komentáře