Ve vodě rozpustný podpůrný materiál BVOH (Butenediol Vinyl Alcohol Copolymer) pro stolní 3D tisk představila společnost Verbatim. Materiál je určen pro rychlý 3D tisk tvarově složitých objektů s převisy pomocí 3D tiskáren se dvěma tiskovými hlavami.

Na současném trhu se stolním 3D tiskem naleznete celou řadu tiskáren, jejichž konstrukční řešení umožňuje tisk se dvěma hlavami. Druhá hlava nachází praktické uplatnění zejména při výrobě prototypů, které je vhodné vyrábět s podporami, které jsou rozpustné ve vodě. BVHO je snadno tisknutelný materiál se spolehlivými tiskovými vlastnostmi a rychlým rozpouštěním ve vodě, mnohem rychlejší než mají aktuální PVA/PHO materiály na trhu, což umožňuje technologům realizovat 3D modely mnohem rychleji.

BVHO umožňuje tisk až 30 milimetrů za sekundu a disponuje vynikající přilnavostí k nejrůznějším stavebním materiálům, jako jsou PLA, PET a ABS. Po rozpuštění lze odpadní vodu likvidovat do běžné kanalizace s ředěním větším než 20 dílů vody na jednu část BVOH.

Komentáře