Moderní trend přímého upínání se stále více prosazuje při výrobě jednotlivých dílů nebo malých sérií. Společnost Schunk vyvinula bezúdržbový a spolehlivý systém upínaní Vero-S s nulovým bodem a opakovatelnou přesností 0,005 mm.

Radiálně umístěné upínací čelisti v modulu nulového upínacího systému Vero-S vtáhnou upínací čep a zajistí jeho pozici díky samosvornému a tvarovému spojení. Protože jsou všechny funkční části – základní tělo, upínací čepy i upínací čelisti – vyrobené z kalené nerezové oceli a modul je kompletně utěsněn proti třískám, prachu a procesním kapalinám, osvědčil se v praxi jako velmi odolný a bezúdržbový.

Upínací systém nulového bodu Vero-S
Upínací systém nulového bodu Vero-S

Schunk integroval do upínacího systému připojení pro přetlakový vzduch, stejně jako možnost pro monitorování upínacích čelistí. Tím lze každý modul použít do automatizovaného provozu, přičemž jsou obrobky opatřeny upínacími čepy Vero-S a jsou upnuty do modulu nulového upínacího systému bez dalších redukcí.

Obrobek upnete na stůl obráběcího stroje s opakovatelnou přesností 0,005 mm bez dalších redukcí
Obrobek upnete na stůl obráběcího stroje s opakovatelnou přesností 0,005 mm bez dalších redukcí

Výhodou upínacího zařízení je eliminace dalších rušivých kontur od čelistí, podpěr nebo upínek. Pokud se moduly nulového upínacího systému umístí na standardizované modulové podložky, mohou být polotovary obráběny ze všech stran v režimu pěti os.

Parametry modulu nulového upínacího systému:

  • materiál z kalené korozivzdorné oceli,
  • opakovatelná přesnost upnutí 0,005 mm,
  • samosvorné upnutí pružinami,
  • úspora nákladů na seřízení až 90 %,
  • všestranné použití s více než 500 kombinacemi upnutí obrobků,
  • hermetické utěsněný proti prachu, třískám a procesním kapalinám (bezúdržbovost).

Podívejte se, jak modulový upínací systém funguje:

https://youtu.be/NHEjz2-pESM

 Foto a video: Schunk

Komentáře