Společnost Domespace zvolila SolidWorks jako základ nového online systému pro navrhování ekologických domů.

SolidWorks CAD software a Simulation jsou klíčem k dosažení zkrácení doby mezi návrhem a výrobou až o 90 %.

Haar u Mnichova, 20. říjen 2010 – přední inovátor v oblasti ekologických staveb zvolil SolidWorks CAD a simulační software jako základ svého online systému, který umožní zájemcům o koupi domu vytvořit a otestovat své vlastní energeticky úsporné návrhy.

Domespace, společnost se sídlem ve francouzském městě Quimper, plánuje nasadit online aplikace, které mohou zákazníci využívat jako pomůcku pro návrh a stavbu ekologických domů s otočnou kopulí. Software SolidWorks Premium a SolidWorks Simulation bude klíčovým spojením v systému, který umožní společnosti Domespace zavést 100% digitální řetězec od objednávky zákazníka k výrobě a ke stavbě. Společnost Domespace si zvolila software SolidWorks jako základní 3D nástroj nejen pro optimalizaci a standardizaci svých produktů, ale také jako spolupracující řešení pohánějící celý digitální proces.

„Sázíme na budoucnost,“ říká Benjamin Thoby, vedoucí počítačové divize, vývoje a výzkumu Domespace. „Naši zákazníci si představí a vyprojektují svůj dům vlastním tempem pomocí konstrukčního softwaru SolidWorks. SolidWorks Simulation podpoří procesy ověření a výroby. Tato úžasná výzva je zcela proveditelná díky nástrojům tak efektivním a otevřeným, jako je SolidWorks a s obchodním partnerem Cadware, který od začátku naslouchal našim očekáváním a pomohl nám je realizovat.“

Domy Domespace jsou navrženy s ohledem na energetickou účinnost a nízkou ekologickou stopu. Konstrukce kopulovitého tvaru se otáčí, aby zachytila solární energii, a domy jsou silně izolovány pro omezení potřeby vytápění a klimatizace. Jsou postaveny z obnovitelných druhů dřeva bez obsahu chemikálií. Společnost Domespace navrhla a postavila 200 domů po celém světě a zaznamenala v posledních pěti letech růst 60 % za rok.

Thoby byl členem týmu, který vybral SolidWorks software po důkladném studiu, jehož závěrem bylo, že SolidWorks může splnit všechny potřeby Domespace na architektonickou konstrukci, tepelné a pevnostní výpočty a návrh součástí. Společnost využila SolidWorks CAD a simulační software pro optimalizaci svých návrhů a standardizaci součástí. Vyvinula jediný model s několika zákazníkem přizpůsobitelnými variantami.

„Definujeme dvě řady s 20 různými modely. Všechny úpravy jsou dosažitelné z jedné nebo druhé řady prvků. Pomocí SolidWorks jsme naše sestavy zjednodušili na maximum,“ doplňuje Thoby. „Používáme SolidWorks Flow Simulation pro přípravu různých scénářů, které můžeme testovat, zlepšovat a rychle měnit, takže můžeme uchovávat pouze projekty, které perfektně odpovídají našim požadavkům.“

Domespace spolupracuje s autorizovaným prodejcem společnosti SolidWorks, firmou Cadware, zajišťující trvalé školení a technickou podporu.

***

Dassault Systèmes SolidWorks Corp., dceřiná společnost koncernu Dassault Systèmes S.A., je světovým lídrem v oblasti 3D řešení. Milionům inženýrů a návrhářů pomáhá uspět prostřednictvím inovací. Naše produkty poskytují intuitivní prostředky pro navrhování výrobků, simulaci, publikování, správu dat a posuzování dopadu na životní prostředí. Nejnovější zprávy, informace a online ukázky najdete na našem webu www.solidworks.cz, případně nám můžete zavolat na telefon +420 543 216 642.

CATIA, DELMIA, ENOVIA, SIMULIA, 3D VIA a SolidWorks jsou registrované ochranné známky společnosti Dassault Systèmes nebo jejich dceřiných společností ve Spojených státech a/nebo jiných zemích. Další názvy značek a výrobků jsou ochranné známky jejich příslušných vlastníků. Copyright © 2010 Dassault Systèmes SolidWorks Corp.

Komentáře