V rozšiřování projektového týmu úspěšně pokračuje firma AeroMobil. Rozsáhlé zkušenosti z automobilového průmyslu, pozitivní energii a schopnosti má přinést nový technický ředitel Douglas Mac Andrew.

V automobilovém průmyslu má Douglas Mac Andrew více dvacetiletou praxi. Jeho kariéra se začala rozvíjet ve společnostech Land Rover, McLaren či Smith Technologies Ltd. V začátcích pracoval na několika světových produktech ve společnosti Land Rover a přispěl také k uvedení BMW Mini v roce 1997. Krátce na to, od roku 1999, pracoval pro McLaren v automobilové divizi, kde měl na starost bezpečnost vozidel. Na trh uvedl Mercedes SLR McLaren a jeho následující varianty.

V roce 2007 přijal nabídku na pozici technického ředitele ve společnosti Smith, kde dohlížel na rozvoj portfolia elektrických vozidel napříč evropským a americkým trhem. V roce 2010 se stal viceprezidentem pro konstrukci a vývoj v celé firmě a měl na starosti technologické inovace a rozběh nové produkce. Pod jeho vedením společnost Smith zaznamenala výrazný růst v oblasti provozu elektrických vozidel ve Spojených státech amerických, v Evropě, Rusku a na Dálném východě.

Douglas Mac Andrew je držitelem několika světových patentů za inovace v oblasti bezpečnosti vozidel a ochrany cestujících. Foto: AeroMobil
Douglas Mac Andrew je držitelem několika světových patentů za inovace v oblasti bezpečnosti vozidel a ochrany cestujících. Foto: AeroMobil

V týmu AeroMobilu bude jeho úkolem vedení konstrukce, vývoje a ověřování simulacemi. Úzce bude spolupracovat se spoluzakladatelem AeroMobilu Štefanem Kleinem.

Reportáž o splněném snu ze Slovenska – AeroMobilu – si můžete přečíst v aktuálním čísle magazínu Konstruktér 2/2015.

Komentáře