Izraelská firma SolidCAM uspořádala počátkem ledna v německém Hannoveru setkání prodejců svého CAM softwaru, na které dorazila rovná stovka delegátů z celého světa.

1. Češi mezi elitou

Pro našince příjemnou skutečností je to, jakému významu se mezi 140 resellery z padesáti zemí těší české zastoupení. Česká republika je například jednou ze čtyř zemí, které se může chlubit technologickým centrem provozovaným pod značkou SolidCAM. Zbývající tři jsou v Německu, USA a v Japonsku, tedy na trzích s velmi vyspělým strojírenstvím.

Z konference firmy SolidCAM v Hannoveru, leden 2014. Zdroj: SolidCAM
Z konference firmy SolidCAM v Hannoveru, leden 2014. Zdroj: SolidCAM

2. Silný CAM pro SolidWorks

SolidCAM aktuálně registruje devatenáct tisíc provozovaných licencí svého CAM softwaru. Výzkumná organizace CIMdata ho pětkrát během uplynulých osmi let označila za nejrychleji rostoucího dodavatele CAM řešení na světě. Více než deset let je SolidCAM také partnerským systémem pro SolidWorks se zlatou certifikací.

3. Rychlejší iMachining a podpora měření

Hlavním technickým tématem setkání byla samozřejmě technologie iMachining, která je schopná zkrátit obráběcí čas až o sedmdesát procent. Přípravu obrábění usnadňuje také názorný průvodce, tzv. Technology Wizard. SolidCAM 2013 a InventorCAM 2014 mimochodem podporují zpracování úloh více procesorovými jádry, což výrazně zrychluje časy potřebné k prováděným výpočtům. Čerstvou novinkou v SolidCAMu je modul Solid Probe, který do tohoto systému zavádí podporu měření sondou na dílu v průběhu jeho obrábění.

 

Komentáře