Společnost Seco Tools vyvinula tangenciální uložení vyměnitelných břitových destiček Helical T4-08. Jejich upevněním na těleso Square T4-08 vznikl ekonomický a spolehlivý nástroj se zuby ve šroubovici pro rohové frézování.

Frézy s lůžky ve šroubovici umožňují tangenciální upevnění vyměnitelných břitových destiček se čtyřmi řeznými hranami speciální konstrukce. Lůžka vyžadují méně prostoru, čímž se podařilo získat robustnější jádro tělesa nástroje. Hmotnější těleso eliminuje vibrace, umožňuje použití vyšších řezných parametrů, prodlužuje trvanlivost i životnost a zvyšuje pevnost, tuhost a stabilitu řezného procesu. Netradiční tangenciální upnutí působí pozitivně i na průběhy řezných sil.

Fréza umožňuje vnitřní přívod procesní kapaliny ke všem vyměnitelným břitovým destičkám. Foto: Seco Tools
Fréza umožňuje vnitřní přívod procesní kapaliny ke všem vyměnitelným břitovým destičkám. Zdroj: Seco Tools

Fréza Square T4-08 Helical je dostupná v geometriích břitových destiček M08 a MD08 a ve čtyřech třídách, včetně nové třídy MS2050, která tak doplní stávající varianty MP3000, MK2050 a F40M. Mezi různé typy upnutí patří systémy Seco-Capto, Weldon, trny a Combimaster.

Nástroj se vyrábí v průměrech o velikosti od 25 do 54 milimetrů a rozsahu hloubek řezu 22 až 64 milimetrů. Rohové rádiusy břitových destiček jsou dostupné od 0,4 do 1,6 milimetru. Celá řada fréz Square T4-08 Helical je opatřena kanálky pro vnitřní chlazení, což přispívá k delší životnosti nástroje.

Nástroj je vhodný pro hrubovací a polodokončovací operace u obtížně obrobitelných materiálů.

Komentáře