Společnost 3DSolid vyvinula univerzální CNC frézku, jejíž konstrukce umožňuje obrábět dřevo, hliníkové slitiny a barevné kovy. Koncepce stroje nabízí výběr ze dvou typů vysokootáčkových vřeten, zvolit si můžete manuální nebo automatickou výměnu nástrojů se zásobníkem.

Univerzální frézka Speedy 400 CNC, na jejímž vývoji se podílely společnosti SolidVision, Blue Ray a Pilart, má pracovní rozsah 365 × 400 × 200 milimetrů (X × Y × Z). Koncepce stroje umožňuje použití dvou typů vysokootáčkových vřeten – HSD a IMT. Vřeteno HSD o výkonu 2,1 kW a s rozsahem otáček 100 až 24 tisíc za minutu je určeno pro manuální výměnu nástrojů s kleštinami ER25 do průměru až 16 milimetrů. Druhé vřeteno – IMT o výkonu 1,9 kW a se stejným rozsahem otáček jako u vřetena HSD – zajišťuje pneumatické upínání nástrojů s kuželovou dutinou ISO20/ER16. Vřeteno IMT upne nástroj až do průměru 10 milimetrů.

Ke zvýšení produktivity výroby slouží automatický výměník nástrojů ATCH-9. Pokročilý Tool Manager spravuje nástroje osazené ve výměníku i nástroje měněné manuálně – a to v libovolné kombinaci.

Univerzální frézka Speedy 400 CNC je dostupná i se zásobníkem a automatickým výměníkem nástrojů. Foto: SolidVision
Univerzální frézka Speedy 400 CNC je dostupná i se zásobníkem a automatickým výměníkem nástrojů. Foto: 3DSolid

Upínání obrobků nebo přípravků je realizováno na pracovním stole opatřeném otvory se závitem M8 v rozestupech 50 × 50 milimetrů. Řídicí systém CNC886 s ručním kolečkem poskytuje uživateli intuitivní ovládání a funkce pro snadné seřízení stroje před obráběním. Systém má široký rozsah jazykových mutací – mimo základního českého prostředí je uživatelské rozhraní dostupné také v angličtině, němčině, francouzštině, italštině, ruštině, polštině, finštině a mnoha dalších jazycích.

Pracovní stůl obsahuje otvory se závitem M8 v odstupech 50 × 50 mm pro snadné upínání obrobků nebo přípravků. Foto: SolidVision
Pracovní stůl obsahuje otvory se závitem M8 v odstupech 50 × 50 mm pro snadné upínání obrobků nebo přípravků. Foto: 3DSolid

Univerzální frézka Speedy 400 CNC je určena pro obrábění dřeva, plastů, kompozitů, hliníkových slitin a barevných kovů. Uplatnění nalezne v dílnách pro výrobu elektroniky, tištěných spojů, ovládacích panelů, forem a modelů.

Stroj s automatickým výměníkem nástrojů a zásobníkem stojí 780 tisíc korun bez daně. Varianta s manuální výměnou nástrojů je dostupná za 523 korun tisíc bez daně.

Komentáře