Společnost Walter Tools uvedla v rámci veletrhu AMB ve Sttugartu na trh zcela nové konstrukční řešení vrtáku DC170 pro náročné operace. Ojedinělá konstrukce nástroje spočívá v umístění speciálních kanálků na druhém hřbetě vrtáku. 

Na první pohled je nástroj od běžných vrtáků odlišný v povrchové měděné úpravě řezné části s nezaměnitelnou strukturou kanálů. Svou konstrukcí a měděnou texturou představuje novou výkonnostní třídu pro vrtací operace. Společnost Walter Tools vyrábí vrták ve dvou rozměrových provedeních 16 × Dc a 20 × Dc. Tento vrták s novou konstrukcí a řeznou geometrií nabízí vyšší spolehlivost při vrtacích operacích, lepší stabilitu a vyšší účinnost než tradiční tvrdokovové vrtáky s běžnou řeznou geometrií.

2-dc170-cooling-Walter-Tools
Vnitřní částí nástroje je přiváděna procesní kapalina k břitům vrtáku. Osm kanálků na druhém hřbetě vrtáku odvádí kapalinu po obvodu a zabraňuje zasekávání třísky. Foto: Walter Tools

K břitům vrtáku je přiváděna procesní kapalina vnitřními kanálky, která rovnoměrně odvádějí teplo z vnitřní části vrtáku. Koncentrace tepla v řezné části má zcela unikátní konstrukční provedení. Na druhém hřbetě vrtáku je speciální úprava v podobě osmi kanálků. Kanálky vytvářejí chladicí účinek a zároveň zabraňují nebezpečí zaseknutí třísky, které způsobuje poškození nástroje i obrobeného povrchu.