Klastr aditivní výroby pořádá odborný seminář zaměřený na problematiku a zkušenosti s kovovým 3D tiskem. Akce se uskuteční v Centru podpory inovací Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava v polovině května.

Kromě dodavatelů pokročilých tiskových systémů pro 3D tisk z práškového kovu a softwarů pro optimalizaci modelů včetně postprocessingu se pracovního semináře zúčastní i zástupci technických univerzit, kteří představí výzkumné projekty a dosavadní výsledky.

Seminář se koná 16. května 2017 od 12 hodin, účast je zdarma. Přihlášky zasílejte manažerovi Klastru aditivní výroby Petru Štefkovi na e-mail petr.stefek@vsb.cz .

Místo konání: Centrum podpory inovací VŠB-TUO, Studentská 17, Ostrava 70833 (budova Podnikatelského inkubátoru, místnost PI332).

Dokončovací metody (tzv. postprocessing) je nedílnou součástí výrobků vyráběných 3D tiskem. Zatím žádná z metod aditivní výroby nevyrobí prototyp s dokonalým povrchem. Foto: ProSpon
Dokončovací metody (tzv. postprocessing) jsou nedílnou součástí výrobků vyráběných 3D tiskem. Zatím žádná z metod aditivní výroby nevyrobí prototyp s dokonalým povrchem. Foto: ProSpon

Předběžný program semináře:

12:00 – Nové materiály v oblasti 3D tisku kovů a využití topologické optimalizace v konstrukčním procesu (David Paloušek, VUT Brno)

12:20 – Praktické zkušenosti v 3D tisku z nástrojové oceli (Jiří Šafka a Michal Ackermann, SLM Solutions a TU Liberec)

13:00 – Využití konformního chlazení při návrhu vstřikovacích forem pro plastikářský průmysl (Luboš Rozkošný, Innomia)

13:40 Technologie kovového 3D tisku v průmyslové praxi (Jan Hudec, Misan)

14:20 – 3D tisk kovů na strojích Concept Laser (Mgr. Kubičková, Univerzita Palackého v Olomouci)

15:00 – Softwarové nástroje pro preprocessing v aditivní výrobě (Hynek Purš, Advanced Engineering)

15:40 – Zkušenosti z oblasti 3D tisku nástrojové oceli na stroji Renishaw AM400 a případová studie z oblasti využití konformního chlazení u vstřikování plastů (Marek Pagáč, Renishaw + VŠB-TUO)

10 Comments

Komentáře