Moderní trendy v oblasti soustružení tvrdých a těžkoobrobitelných materiálů vedou společnost Seco k vývoji nových řezných materiálů. K současným typům břitových destiček Secomax CBN060K z polykrystalického nitridu bóru uvádí další tři třídy pro přesné obrábění dílů z kalených ocelí v plynulém i přerušovaném řezu.

Produktová řada nyní zahrnuje třídy CH0550, CBN060K, CH2540 a CH3515, které pokrývají širokou škálu ISO aplikací: od H05 až po H35. Tyto břitové destičky obsahují nový bimodální substrát s hrubším zrnem pro maximální houževnatost a odolnost vůči opotřebení. Je tak zajištěna vysoká produktivita a dlouhá životnost nástroje v nejrůznějších podmínkách obrábění.

Nové destičky z PCBN jsou určeny pro obrábění součástí z kalených ocelí
Nové destičky z PCBN jsou určeny pro obrábění součástí z kalených ocelí

Cílovým průmyslovým segmentem je zejména automobilový průmysl – výroba ozubených kol, hřídelí, kroužků, stejnoběžných kloubů a pastorků do převodovek a hnacího ústrojí motocyklů, osobních i nákladních automobilů. Mezi další oblasti použití patří výroba zápustek, raznic a částí ložisek.

Zajímá-li vás problematika obrábění kalených ocelí, přečtěte si průvodce technologií (anglicky), který připravila společnost Seco.

Zdroj a fotografie: Seco

Komentáře