Seco Tools posiluje v oblasti mikroobrábění

Mikroobrábění se používá při výrobě přesných přístrojů, strojů, metrologických zařízení. Praktickou aplikací je například výroba miniaturních ozubení, které jsou součástí hodinkových strojů. Proces mikroobrábění vyžaduje vysoce přesné obráběcí stroje s otáčkami v řádech desetitisíců a speciální řezné nástroje, jejichž průměr řezné části může mít velikost menší než je průměr lidského vlasu. S produkty řady Seco JabroMini JM500 přichází švédský výrobce řezných nástrojů společnost Seco Tools.

S řadou čelních fréz, která zahrnuje více než 180 produktů získají uživatelé účinné a spolehlivé nástroje pro obrábění součástí malých a miniaturních rozměrů. Nástroje poskytují vysokou úroveň kontroly nad procesem obrábění a zároveň vysoký výkon – vhodné jsou pro součástí do leteckého průmyslu, zdravotnictví a pro výrobu elektronických součástek, kterými mohou být díly pro počítače, spotřební elektroniku a komunikační technologie.

Při konstrukci nástrojů byl kladený důraz na optimální složení karbidu, geometrii, toleranci a povrchovou úpravu povlakováním. Nástroje jsou vhodné pro obrábění všech typů ocelí, tepelně odolných superslitin i titanu.

Seco Tools posiluje v oblasti mikroobrábění. Obráběčům superslitin a titanu pomůže nová produktová řada Seco JabroMini JM500. Foto: Seco

Nová geometrie má šroubovici pod úhlem 30° a úhel čela je 8°. Dostupné jsou torické a kulové profily, v provedeních se dvěma, třemi a čtyřmi břity. Všestranně použitelná konstrukce těla z karbidu má leštěný povlak SIRA, který chrání nástroj před opotřebením a prodlužuje jeho životnost.

Čelní frézy Seco JabroMini JM500 jsou dostupné s průměrem stopky DMM 4 mm a DMM 6 mm, v sedmi různých délkách vyložení (od 2 do 20×D) a s průměrem břitů od 0,2 mm do 3 mm. S takto širokým výběrem si uživatelé mohou rozčlenit zpracování dílů do několika výrobních operací a využít v každé z nich to nejkratší vyložení nástroje. Touto volbou a úpravou technologického postupu výroby lze minimalizovat riziko průhybu nástroje, a dosáhnout úspory až 50 procent strojního času s ohledem na možnost zvýšení posuvové rychlosti.

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *