Průmyslový robot Kuka z řady KR Quantec provádí ve společnosti Wieland Anlagentechnik manipulaci a řezání obrobků. Rozhraní Kuka MxAutomation – společně s řídicím systémem Siemens CNC Sinumerik 840D sl a aplikací Run MyRobot – zajišťují jednoduché ovládání obsluhou.

Přesnost je při obrábění rozhodujícím faktorem. Ve společnosti Wieland Anlagentechnik vykonává všechny procesní kroky při obrábění robot Kuka KR 180 R2500 Extra F. Uchopí obrobek z odběrového místa a v závislosti na požadavcích jej umístí do upínacího přípravku. Následně provádí posun ve směru řezného nástroje.

Robot uchopí obrobek z odběrového místa
Robot uchopí obrobek z odběrového místa

Průmyslový robot z řady KR Quantec se vyznačuje univerzálností, flexibilitou a přesností. Z důvodu zvýšené vlhkosti vzduchu od použití procesních kapalin byla vybrána varianta Foundry se speciálním zápěstím. Robot má zvýšenou odolnost proti korozi, je prachotěsný i vodotěsný.

Kromě manipulace s obrobky vykonává průmyslový robot rovněž veškeré další kroky výrobního procesu
Kromě manipulace s obrobky vykonává průmyslový robot rovněž veškeré další kroky výrobního procesu

Snadné programování i obsluha jsou důležité, neboť cílem je umožnit co nejvíce operátorům ovládat automatizované pracoviště a minimalizovat tím prostoje. Robot je začleněn do řídicího systému Sinumerik Operate a přes rozhraní KUKA MxAutomation je ovládán aplikací Run MyRobot. Uživatelské rozhraní umožňuje široké využití. Může například řídit úkoly, jako jsou standardní provoz, výukový mód nebo diagnostika – to vše z ovládacího panelu stroje nebo ručního terminálu HT8. Na stroji lze přesně a efektivně obrábět velké a geometricky náročné obrobky.

Na aplikace robotů v obráběcích buňkách ve firmě Wieland Anlagentechnik se můžete podívat na videu (v němčině s anglickými titulky):

 

Zdroj a fotografie: Kuka Roboter CEE GmbH. Podklady poskytla společnost Seteva.

Komentáře