Renishaw pracuje na projektu EVO Project, jehož cílem je konstrukce speciálního stroje pro aditivní průmyslovou výrobu. Stroj je stále ve vývoji, jeho uvedení do prodeje je plánováno na polovinu roku 2015.

Stroj je určen pro průmyslovou aditivní výrobu laserovým natavováním kovového prášku. Při jeho vývoji a konstrukci je kladen silný důraz na automatizaci snižující počet interakcí operátora. Navrhovaný stroj obsahuje vysoce výkonný laser o výkonu 500 W, který se projeví na vyšší produktivitě výroby. Vysoký výkon by podle výrobce neměl ovlivnit kvalitu a povrchovou úpravu výrobků. Konstrukce stroje zahrnuje vysokokapacitní filtrační systém a 19″ monitor s HDMI rozhraním. Manipulace ve vnitřní části stroje je prováděna v inertní atmosféře, chrání tak obsluhu stroje.

Nový stroje má doplnit výrobní kapacitu stroje Renishaw AM250. Foto: Renishaw
Nový stroj má doplnit výrobní kapacitu stroje Renishaw AM250. Foto: Renishaw

Uvedení do prodeje plánuje Renishaw v druhé polovině příštího roku, stroj by měl doplňovat výrobní kapacitu stroje Renishaw AM250. Princip výroby natavováním kovového prášku laserem můžete zhlédnout na ukázce aditivní výroby pomocí stroje Renishaw AM250.

Komentáře