Italské roboty Racer5 se vyznačují kompaktním designem a použitím lehkých materiálů. Na český trh nyní přicházejí dva jejich zástupci, ideální pro rychlé aplikace v omezeném prostoru.

Dnešní doba si žádá rychlé, přesné a co nejvíce efektivní řešení. V průmyslové výrobě toto platí dvojnásob. Průmyslové roboty byly dříve používány zejména pro automobilový průmysl, a to díky efektivitě, kterou do výroby přinášejí. V dnešní době si roboty nacházejí místo v mnoha dalších odvětvích.

Comau_Racer_5_v1
Robot Comau Racer5

Jejich obliba stoupá díky mnoha výhodám, které firmám zvýší konkurenceschopnost na trhu. Jednou z klíčových výhod je rychlost, kterou žádný člověk nepřekoná, nebo relativně krátká návratnost investic, která v dlouhodobém výhledu přináší snižování nákladů na výrobu. Mezi další výhody patří také zmenšování pracovišť, jelikož roboty od Comau mohou být upevněny ke stropu, podlaze nebo ke stěně.

Společnost Comau drží krok s trendy a proto vidí veliký potenciál ve své rodině velkých i malých robotů. Na minulém ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu představila své dva nové šestiosé roboty Racer5-0.63 a Racer5-0.80.

Tyto malé roboty jsou ideálním nástrojem pro rychlé aplikace v omezeném prostoru, a to včetně manipulace, montáže, obsluhy a úkonů pick&place. Oba roboty řídí kontroler R1C namontovaný na 19″ liště, kterou lze integrovat do řídící jednotky pro obsluhu celé linky.

Roboty se dodávají i ve verzi openROBOTICS pro zabudování přímo do stávajícího automatizovaného stroje/linky řízené technologií B&R. Roboty stojí na technologické platformě Racer3, takže nabízejí různá řešení sdílející s původním modelem komponenty a díly v rámci strategie zaměřené na rozšíření integrovaného dosahu a nosnosti robotů.

Racer5-0.63 se vyznačuje dosahem 630 mm a nosností 5 kg. Racer5-0.80 je rovněž zkonstruován pro nosnost 5 kg, ale dosah byl prodloužen na 809 mm. Všechny ostatní vlastnosti robotu Racer3 jsou stejné, včetně odvětví a aplikací, pro které je vhodný: manipulace, montáž a pick&place.

Komentáře