Společnost Seco Tools představila frézy se zcela novou konstrukcí tělesa pro oboustranné kruhové břitové destičky, které přispívají k nákladové efektivní výkonnosti a významnému nárůstu produktivity. Nová třída destiček rozšiřuje řadu R217/220.29I.

Negativní nastavení lůžek umožňuje osadit stejný průměr tělesa o jednu břitovou destičku více, čímž se oproti řade R217/R220.29I zlepšují možnosti obrábění a dochází ke značnému navýšení produktivity. Lůžka navíc umožňují bezpečné a přesné polohování břitových destiček, což šetří čas a zajišťuje bezchybný provoz.

Frézy jsou určeny pro operace čelního frézování, drážkování a bočního frézování materiálů ISO M a ISO S, a také v některých obtížně obrobitelných materiálech ISOP, jako jsou například martenzitické korozivzdorné oceli. Vhodné jsou pro letecký a energetický průmysl, například pro obrábění lopatek turbín.

Nové frézy z oboustrannými kruhovými břitovými destičkami jsou vhodné pro obrábění lopatek turbín. Foto: Seco Tools

Sortiment férz R217/220.28 zahrnuje tělesa v rozsahu průměrů 32 až 80 mm a dostupné jsou ve verzích s normální a malou zubovou roztečí a břitové destičky o velikosti 12 ve dvou geometriích a několika karbidových třídách s PVD a CVD povlaky.

Více informací o novince naleznete na stránkách společnosti Seco Tools.

Komentáře