Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

skutečnost, že čtete tento článek a možná již držíte v ruce časopis CAXMIX znamená s velkou pravděpodobností jediné – zajímáte se o software používaný k navrhování výrobků. Ať už jste koncovým uživatelem takového softwaru, nebo vedoucím pracovníkem, jehož úkolem je výběr správných nástrojů pro činnost vašeho podniku, najdete v našem novém titulu vždy aktuální a prověřené informace z oblastí CAD/CAM/PLM, profesních aplikací a informačních technologií v průmyslu.

Materiály, které vám přinášíme ve spolupráci s předními odborníky na technický software, vybíráme pečlivě s ohledem na nejnovější trendy a zpracováváme formou, která v segmentu oborových médií nemá v Česku obdoby. Naší snahou je být vám zasvěceným a srozumitelným průvodcem ve složitém světě rozsáhlých řešení pro navrhování pokrokových výrobků, stejně jako to, abyste si čas, který věnujete našim článkům, produktivně užili a získali doporučení, jež vám pomohou přinášet na trh špičkové produkty o krok před konkurencí.

Tým lidí, kteří magazín CAXMIX připravují, se opírá o mnohaleté zkušenosti v oboru počítačového navrhování a profesionální žurnalistiky. Atraktivní forma časopisu i „mix“ jeho obsahu jsou přitom namíchány z ingrediencí získaných během dlouhé řady pohovorů s vedoucími zástupci společností, jež na český trh dodávají softwarová a hardwarová řešení pro strojírenské podniky. Naším úsilím bylo připravit titul, jenž maximálně odpovídá současným požadavkům firem, jež na CAx/PxM technologie spoléhají proto, jelikož o ně opírají perspektivy svého vlastního byznysu.

Nedílnou součástí našich aktivit je i pravidelně aktualizovaný web www.caxmix.cz, přinášející množství příspěvků o žhavých novinkách, zajímavých softwarových doplňcích, pozvánky na oborové události atd. Zkrátka web, se kterým budete vždy v obraze. Časopis, jehož první číslo vychází v nákladu 5 000 výtisků a ta další navážou ve čtvrtletní periodě, pak půjde více do hloubky, přičemž nabídne podrobnější články o nejnovějších verzích aplikací pro počítačové navrhování a souvisejících technologiích. Významný prostor budeme věnovat také hardwaru, ať už půjde o zařízení pro rychlou výrobu prototypů (např. 3D tisk), velkoformátové tiskárny, nebo speciální periferie, bez nichž se neobejde žádné konstrukční oddělení.

Nacházíme se na sklonku období, které způsobilo nemalé těžkosti mnoha firmám i jednotlivcům. Obsah našeho prvního vydání ale naznačuje, že to nejhorší už máme za sebou – pro mnohé je to čas vhodný pro nový začátek. Probouzející se výroba bude vyžadovat nové síly, informované pracovníky a pokrokový software. Jsem přesvědčen, že do této situace vstupujeme v pravý čas, abychom ty, kdo se začínají rozhlížet po pomůckách pro svůj další rozvoj, upozornili na nejlepší nástroje, které mohou mít k dispozici.

Na závěr tohoto představení chci poděkovat každému, kdo k časopisu CAXMIX našel důvěru a podpořil jeho vznik. Věřím, že tuto pozitivní energii přeneseme dál a že i náš magazín svým dílem přispěje k optimističtější budoucnosti českého průmyslu.

Přeji vám inspirativní čtení.

Jan Homola, šéfredaktor

P.S. Právě a pouze nyní můžete náš časopis získat na celý rok zcela zdarma! Stačí se zúčastnit stručné předplatitelské ankety.


Komentáře