Hlavním tématem letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu je nastupující automatizace výroby. Zajímali vás, jak vypadá továrna budoucnosti, navštivte stánek společnosti Renishaw. Ta živě představí vizi továrny v duchu Průmyslu 4.0.

Továrna budoucnosti pohledem společnosti Renishaw představuje výrobní jednotku, kde nasazení jednotlivých prvků, jejich kombinace a vzájemný spolupráce vede k plnému využití, jejich potenciálu a dosažení předem definovaného cíle. Důležité je si uvědomit, že automatizace nenahradí lidskou sílu. Člověk stále plní rozhodující úlohu, stanovuje cíle, určuje priority, definuje návaznosti, rozhoduje a na rozdíl od strojů také myslí. Inovativně o nových možnostech a řešeních.

Ilustrace továrny budoucnosti, kterou představí společnost Renishaw na MSV 2017 v Brně. Ilustrace: Renishaw

Společnost Renishaw je synonymem pro průmyslovou metrologii a aditivní výrobu. Na veletrhu představí v továrně budoucnosti hned několik novinek. Nová sonda SFP-2 pro měření drsnosti způsobuje přeměnu souřadnicových měřicích strojů v multifunkční automatizované měřicí centrum. Nový automatizační software pro kontrolní systém Equator umožňuje automatickou korekci parametrů stroje na základě odchylek zjištěných při měření produkovaných dílců. Nová softwarová aplikace pro unikátní měřicí systém Sprint umožňuje automatické ustavení dílců na obráběcím stroji ve zlomku dosavadních časů. Představeny budou také další nové produkty z oblasti kontroly geometrické přesnosti a kalibrace a také 3D tisku z kovových prášků. Vystavovanou 3D tiskárnou bude RenAM 500M, systém pro aditivní výrobu laserovým spékáním kovového prášku, určený speciálně pro výrobu kovových součástí v prostředí výrobních hal.

Systém RenAM 500M je vybaven automatizovanými systémy pro manipulaci s práškem i odpadem, což umožňuje dosahovat stálé kvality procesu, snižuje potřebu zásahů obsluhy a zajišťuje vysoký standard bezpečnosti systému. Foto: Renishaw

Expozici společnosti Renishaw naleznete v pavilonu P, stánek 60.

Komentáře