Společnost MCAE Systems, která letos slaví již 20 let od založení, chystá i pro letošní ročník veletrhu For Industry zajímavou expozici. Lákadlem pro návštěvníky budou (mimo jiné) hra se světlem i představení zajímavých 3D technologií pro český a slovenský trh.

Expozice MCAE Systems chce propojit pohled do historie – na převzetí tradičních hodnot a jejich provázání s moderními technologiemi – s jejich aplikací v 21. století. Jedna věc jsou technologie samotné. V tomto případě nebudou návštěvníci ochuzeni o představení 3D systémů uPrint či Objet firmy Stratasys, které umožňují tisk z nejrůznějších typů materiálů. Systémy Stratasys dokážou rychle vyrábět přesné, pevné a rozměrově stabilní modely na základě digitálních dat. Celý proces práce 3D tiskárny je zcela automatický a bezobslužný. Praktické využití nacházejí tyto stroje při rychlé tvorbě prototypů a modelů i v oblastech medicíny nebo designu.

Další vystavovanou technologií budou měřicí systémy na bázi optiky německé značky GOM. Tyto systémy nacházejí uplatnění při transformaci fyzického výrobku do počítačového modelu za použití 3D skenerů, při měření deformací nebo pro reverzní inženýrství. Mezi oblasti, které využívají digitalizovaná data, patří kontrola kvality, přímé obrábění, simulace tažení plechu, kontrola kolizí dílu a mnoho dalších.

3D tiskárna Objet Eden 260VS je vstupní branou do světa tvorby vysoce kvalitních prototypů střední velikosti. Umožňuje Vám tisknout ze 17 druhů materiálů, včetně speciálních hmot určených pro dentální a zdravotnické použití. Díky svým malým rozměrům je tato tiskárna ideální do kancelářských prostor. Foto: MCAE Systems
3D tiskárna Objet Eden 260VS je vstupní branou do oblasti tvorby vysoce kvalitních prototypů střední velikosti. Umožňuje tisknout ze 17 druhů materiálů, včetně speciálních hmot určených pro dentální a zdravotnické použití. Díky svým malým rozměrům je tato tiskárna ideální i do kancelářských prostor. Foto: MCAE Systems

Zmíněné technologie budou představeny návštěvníkům pomocí světelné projekce a tzv. video mappingu přímo na živý vůz. Součástí expozice bude relaxační zóna, kde se firma nechala inspirovat letošním Mistrovstvím světa v hokeji. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet vytištěné 3D modely v podobě hokejky a puku. Hokejka je vytištěna technologií FDM. Na hokejový puk byla použita technologie tisku PolyJet, která umožňuje tisk z materiálů, které jsou svými vlastnostmi podobné gumě a kde je možné si vybírat z široké škály pružností a pevností. Na modelech bude demonstrováno také využití 3D optického měření, takže bude měřena i trajektorie odpalu pomocí systému Pontos značky GOM.

Veletrh For Industry se koná ve dnech 21. až 23. dubna 2015 v pražském PVA Expo Praha. Expozici společnosti MCAE Systems naleznete v pavilonu 6 na stánku 5.

Komentáře