Přesnost a tuhost jsou základní vlastnosti nového vertikálního obráběcího centra L2 z produkce firmy Makino. Pokud se chystáte na mezinárodní veletrh EMO, budete mít příležitost shlédnout dva modely určené pro indexované obrábění a obrábění oběžných kol.

Konstrukce stroje L2 je navržena pro plně automatizované obrábění malých dílů v nepřetržitém provozu. Výkonné vřeteno si poradí s frézováním, vrtáním a řezáním závitů – sortiment výrobků může být rozmanitý. Stroj je vybaven dvojitým přímým momentovým motorem a brzdou v ose A a jednoduchým motorem v ose C, čímž lze dosáhnout vysoké rychlosti a velké přesnosti pětiosého obrábění.

Indexované obrábění

Provedení L2 5-Axis Index je vybaveno indexovaným stolem pro vysokorychlostní pětiosé obrábění a příslušenstvím pro automatizovaný provoz podle požadavků zákazníka. Obrábět lze různé materiály a  polotovary do průměru 400 mm s hmotností až 80 kg. Stůl je vybaven osmi hydraulickými a pneumatickými porty, které umožňují snadnou integraci příslušenství pro automatizaci obrábění. Vřeteno HSK-A50 dosáhne až 16 tisíc otáček za minutu a automatická výměna nástrojů má kapacitu v běžném provedení 15 nástrojů.

Vizualizace CNC obráběcího stroje Makino L. Živě bude k vidění na mezinárodním veletrhu EMO 2017. Obrázek: Makino

Obrábění oběžných kol

Druhé konstrukční provedení L2 5-Axis Impeller je určeno pro vysokorychlostní obrábění oběžných kol a tvarově podobných součástí. Stroj má vysokorychlostní simultánně řízený stůl a vřeteno s 25 tisíci otáčkami za minutu. Vřeteno HSK-A50 je olejově-vzduchem chlazené s výkonem 18,5 kW a krouticím momentem 21,5 Nm.

Obě provedení pětiosé CNC obráběcího centra Makino L2 je navrženo s ohledem na požadavky automobilového, zdravotnického a leteckého průmyslu. Začlenit jej lze do různých systémů, kde se manipuluje s obrobky a včetně použití podavačů v různých konfiguracích, včetně externího podávacího ramene a pevných nebo mobilních robotických podavačů. Tyto automatizované konfigurace pomáhají dosáhnout větší rychlosti výroby, zkracují dobu přípravy výroby, snižují náklady a požadavky na zastavěný prostor.

Komentáře