Strojírenská společnost Kovosvit MAS, která svoje aktivity rozvíjí v oblastech konstrukce výroby CNC obráběcích strojů a hybridních strojů určených pro aditivní výrobu, udeřila na ruský trh. V rámci veletrhu Metallobrabotka uzavřela nová partnerství a podepsala smlouvy na dodávky strojů.

Ruský trh je pro Kovosvit MAS dlouhodobě významný a velmi zajímavý a stroje se v Rusku těší oblibě. Pro letošní rok jsou naplánovány obchodní tržby v objemu 70 miliónů korun a stroje za 61 miliónů korun jsou již nyní pod kontraktem. S pomocí obchodních partnerů vystavovala firma v Moskvě soustružnický stroj Masturn 550i, který j současné době nejprodávanějším CNC obráběcím strojem. Na stánku firmy Sonatec bylo vystaveno tříosé vertikální obráběcí centrum MCV 754 Quick a rovněž jeden soustružnický stroj.

Během veletrhu obchodníci absolvovali několik jednání – jak s dosavadními partnery, tak i se zhruba 30 potenciálními partnery. Za velký úspěch vedení společnosti považuje navázání spolupráce s firmou Galika, pro kterou Kovosvit MAS dodá tři stroje řady Masturn a MCV. Za velmi slibný krko považuje firma i jednání s představiteli Velvyslanectví České republiky v Moskvě, konkrétně s ekonomickým radou Martinem Baštou a tajemníkem Pavlem Otmarem. Jednání se účastnili ředitel kaceláře CzechTrade v Moskvě Štepán Jílek a místopředseda Svazu strojírenské technologie Oldřich Paclík.

Veletrh Metallobrabotka je hojně navštěvovaný a lze jej přirovnat k Mezinárodnímu strojírenskému veletrhu v Brně. Letos se jej zúčastnilo více než tisíc společností ze 33 zemí světa, které novinky prezentovaly na celkové ploše 40 tisíc metrů čtverečných. Podle organizátorů veletrh navštívilo více než třicet tisíc lidí z 57 zemí světa.

Komentáře