Software pro podporu obrábění není z nejlevnějších a při jeho výběru se asi jen málokdo spokojí s nákupem pouhé „krabice“ bez jakékoliv podpory. Máte-li již vytipovanou konkrétní aplikaci, stále není vyhráno – i výběru jejího dodavatele byste totiž měli věnovat patřičné úsilí.

To, jaké požadavky byste přitom neměli pominout, nyní stručně a výstižně shrnul výrobce systému Mastercam na svém webu. Doporučení jsou to však univerzální, takže se jimi můžete inspirovat bez ohledu na to, jaká značka CAM systému vyhovuje právě vám:

1. Zjistěte si, jakou má za sebou dodavatelská firma historii. Jak dlouho existuje a po jakou dobu se věnuje prodeji onoho konkrétního produktu. Dlouhodobé působení v oboru je nejen znakem pokročilých zkušeností, ale taky signálem, že by podnik neměl zaniknout dřív, než jej začnete opět potřebovat.

2. Nabízí dodavatel lokální podporu? Školení a technická podpora jsou pro hladký provoz obráběcího centra zcela nezbytné. Dobrý dodavatel vám nabídne podporu telefonickou, webovou a stejně tak živá školení.

3. Specializuje se dodavatel na CAD/CAM software? Je logické, že se budete poohlížet zprvu po co nejnižší ceně, kterou vám mohou zajistit obchody těžící z velké šíře svojí nabídky. To však s sebou nutně nese riziko toho, že prodejce bude s ohledem na rozpětí svojí působnosti neschopen poskytnout maximální znalosti o konkrétním vybraném řešení.

4. Jaká je úroveň schopností dodavatele? To prověříte snadno během prezentace zadáním zkušební úlohy, o jejíž naprogramování prezentujícího požádáte. Díky takovému předvedení si ujasníte nejen to, jak to sám se svým softwarem umí, ale také to, zda bude zcela odpovídat vašim představám.

5. Jak silná je prodejní síť za dodavatelem? Jestliže je dodavatel CAM softwaru součástí silné mezinárodní sítě, jejíž jednotlivé buňky vzájemně spolupracují, je to opět jedině k vašemu dobru.

(Zdroj: Mastercam)

 

Komentáře