Výstava EMO patří mezi největší průmyslové obchodní výstavy na světě. Předpokládá se, že letos se zde objeví dva tisíce vystavovatelů z více než 41 zemí. Odhady hovoří, že se najde kolem 150 tisíc návštěvníků, kteří mají zájem vidět na vlastní oči největší světovou akci věnující se obrábění kovů.

Na stánku firmy Iscar jsme byli svědky představení nové nástrojové řady Inteligentní obrábění, které bude zamířeno na nejdůležitější reprezentanty z této řady. Standartní nástroje Iscar Industry 4.0 pomáhají zákazníkům držet krok v oblasti vysokorychlostního obrábění a dosahovat vysokých posuvů při obrábění. Firmou používané strategie, mezi nimiž je i metoda minimálního množství mazání (MQL), jsou nezbytné moderní trendy obrábění kovů. Přispívají tak ke zvýšení produktivity, což pro ekonomickou stránku průmyslu je dnes důležité. Iscar nepodceňuje vývoj nových výrobků, které stanovují mnoho měřítek v kovoprůmyslu po celém světě. Zaměření nových výrobků firmy ISCAR nacházíme ve zvýšené produktivitě, jenž jsou vylepšena pomocí inteligentních zamykacích mechanismů pro dosažení stabilnějšího obráběcího procesu.

Mezi produkty, které budou na veletrhu EMO 2017 představeny můžeme nalézt například tyto:

 • DOVE-IQ TURN: Inovativní lůžko vyměnitelné destičky s rybinou kombinované s upínacím mechanizmem páky zajišťuje velmi pevné a tuhé uchycení břitové destičky pro těžké operace soustružení.
 • WHISPERLINE: Antivibrační nástroje pro soustružení a zapichování od společnosti ISCAR jsou vybaveny novými mechanismy, které snižují vibrace, zlepšují kvalitu povrchu a zvyšují životnost nástroje.
 • DOVE-IQ GRIP: Tato řada nástrojů má jedinečný upínací mechanismus břitové destičky, který je určen pro aplikace  hlubokého zapichování s absolutně bez problémovým odchodem třísky.
 • PENTA-IQ GRIP: Tato pozoruhodná konstrukce malých pěticípých hvězd s 5 řeznými hranami je určena ještě pro hlubší a přesnější zapichování a upichování.
 • HELI-IQ-MILL 390: Frézovací destičky se třemi břity a pokročilou geometrií břitu přinášejí snížení řezných sil a nižší potřebu výkonu stroje. Jedná se o ekonomičtější variantu oproti dvoubřitým destičkám.

 • MILL4FEED: Nová řada nástrojů FEEDMILL, které nesou čtvercové jednostranné destičky se 4 řeznými hranami, určené ke snížení řezných sil při použití na strojích s nízkým výkonem nebo při obrábění s větším vyložením vřetena.
 • DOVE-IQ MILL: Frézovací destičky s jedinečným designem s 8 řeznými hranami pro široký rozsah rovinného frézování, frézování 45 °, hrubovací i dokončovací operace na široké škále materiálů.
 • FLASHTURN: široká škála malých ISOTURN destiček malých rozměrů, které poskytují ekonomickou výhodu v oblasti nákladů na řezný břit. Jsou k dispozici v široké škále geometrií, rohových rádiusů, utvařečů a nejmodernějších jakostí karbidů.
 • DECA IQ THREAD: Je to jedinečná geometrie závitovací destičky o průměru 16 mm s 5 oboustrannými rohy, které zajišťují 10 řezných břitů. Nová geometrie poskytuje nejhospodárnější cenu za břit ve srovnání s 3 břitými destičkami.
 • DO-GRIP JET LINE: Proud chladicí kapaliny nástrojů JHP (vysokotlakých) je přesně směřován mezi čelní plochu břitu a odvíjející se třísky. To vede k vynikající tvorbě a odchodu třísky a výraznému prodloužení životnosti nástroje.
 • CHAM-IQ-DRILL 700: Vyznačuje se jedinečným designem, samosvorného upnutí vrtací hlavice v ocelovém lůžku tělesa vrtáku. Což eliminuje potřebu jakéhokoliv upínacího příslušenství. Extrémně přesná poloha břitu a tuhost upnutí poskytuje vysokou kvalitu geometrie otvoru.
 • SUMOCHAM IQ: Rozšířené možnosti vrtací hlavice SUMOCHAM s revoluční geometrií, která se vyznačuje konkávním tvarem řezné hrany. Tím se podstatně zvyšuje schopnost vrtáku se samo středit. Ani pro hluboké vrtání není potřeba zhotovovat pilotní otvor.
 • SUMOGUN: Na základě geometrie destiček SUMOCHAM pro hluboké vrtání o průměru 10 až 25,9 mm (celková délka až 800 mm). Také dělový vrták SUMOGUN umožňuje výměnu vrtací hlavy uvnitř stroje – není třeba odstraňovat vrták pro indexování hlavy.
 • TANG-GRIP IQ: Jednoduché zapichovací a upichovací destičky s bezkonkurenční metodou upínání. Vlastní držák či planžeta je konstruována tak, že upínací čelist destičky není v kolizi s odcházející třískou. Třísky volně odchází z místa řezu a životnost držáku se výrazně prodlužuje.
 • SWISSCUT INNOVAL: Modernizovaná řada SWISSCUT s novými destičkami, které jsou vybaveny inovativním otvorem ve tvaru oválu. Nový způsob upínání používá speciální šroub, který je přístupný a ovládaný z obou stran nástroje. Zároveň není třeba šroub úplně vytočit ze závitu při výměně destičky, čímž se zabrání riziku jeho ztráty v prostoru stroje.

 • MILLSHRED P290: Ideální řešení pro obrábění vysokých bočních ploch. Destičky s děleným ostřím zabraňují chvění a umožňují optimální obrábění velkého při vysokém množství odebraného materiálů.
 • HELIDO 690 LINE: Nová řada nástrojů pro 90 ° frézování. H690 je opatřena trojúhelníkovou oboustrannou destičkou se 6 řeznými břity ve šroubovici. Axiální sklon břitu přináší klidný chod nástroje, zvýšenou životnost nástroje a velmi stabilní výkon.
 • SPINJET: Jsou zrychlovací vřetena HSM (20K, 30K, 40K ) využívající k pohonu vlastní systém chladicí kapaliny stroje. Dosahují 20, 30 a 40 tisíc otáček a jsou určeny pro nástroje malých průměrů.

ISCAR se snaží úzce spolupracovat se zákazníky, a nejen rozvíjet nové technologie, které odpovídají nově vznikajícím potřebám, ale také maximalizovat hodnotu investic do moderních strojů zvýšením využití zařízení a optimalizací výkonu. Nástroje i destičky ISCAR jsou vhodné pro novou generaci obráběcích center, umožňují vysoký posuv a rychlost pro vysoce produktivní obráběcí operace i inteligentní sdílení dat.

Podle podkladů společnosti Iscar připravila Markéta Mužíková.

Komentáře